Salı, Şubat 20, 2024

1. Amatör Lig'de fair-play şampiyonu Emirefendiİstanbul 1.Amatör 8. Grup'ta sezonun son haftasında Emirefendispor ve Albayrakspor, Beyoğlu Stadı'nda karşılaştı. Mücadeleyi ev sahibi takım 2-1 galip tamamladı.

Müsabakayı Mehmet Aygen , Oğuzhan Coşkun ve Muhammed Hamdi Bulut hakem triosu yönetti.

Ev sahibi ekipte Faruk Demircan ilk 11’de U-17 oyuncularından Kerem Saltik , İlkay Öksüz ve Ulaş Karakoç gibi isimlere şans verdi.

Müsabakayı 50.dakikada Ozan Baloğlu’nun attığı gol ile 1-0 kazanan ev sahibi 1.Amatör'deki ilk yılında sezonu 3.olarak kapattı. Bu derece ayrıca kulüp tarihinde 1.Amatördeki en iyi derece olarak da kayıtlara geçti.

İkinci olsa Süper Amatör'deydi
Bunun yanı sıra Emirefendi kulübü 160 takımın yer aldığı 1.Amatör’ü Fair Play sıralamasında da zirvede tamamladı. Beyoğlu temsilcisi oynadığı 18 karşılaşmayı kırmızı kart görmeden bitirdi. Şayet Emirefendi sezonu 2.olarak tamamlasaydı doğrudan Süper Amatör Lig bileti alacaktı.

Geçen sezon 1.Amatör’e gerileyen Albayrak ise sezonu Göktürk’ün gerisinde 2.sırada tamamlarken play-off’da Akşemsettin Parseller ile Süper Amatör bileti için karşı karşıya gelecek.

Hiç yorum yok:

İstanbul 2. Amatör Lig 20 Nisan Cumartesi Sonuçları

İstanbul 2. Amatör Lig'de tekli gruplarda karşılaşmalar 20 Nisan Cumartesi günü oynanacaktır...