Şampiyon Gültepe Özgençlikspor 1.Amatör Lig'deİstanbul 2.Amatör lig 6.Grupta lider Gültepe Özgençlikspor kendi sahasında ağırladığı Emniyettepespor takımını 2-1 mağlup ederek ligin bitimine bir hafta kalarak şampiyonluğunu ilan etti ve 1.Amatör lige çıktı.

Yeşilova Kemal Aktaş sahasında oynan karşılaşmayı Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk, Küçükçekmece Belediye meclis üyesi Barış Sert, Nejat Öztürk,Gültepe muhtarı Ümügül Aliş,Yeşilova mahalle muhtarı Erdoğan Önder Kulüp Başkanı Kemal Aliş yöneticiler ve kalabalık taraftar izledi.

Müsabakaya çok iyi ve hızlı başlayan taraf misafir takım Emniyettepe spor takımı 15. Dakikasında golü bularak lider takım karşında 1-0 öne geçti

Milli maçın bitimi ile birlikte Gültepe Özgençlikspor taraftarları maçın oynandığı sahaya gelerek takımlarını desteklemeye başladı. Taraftara desteğini arkasına alan ev sahibi Gültepe Özgençliksporlu oyuncular rakip kalede etkili olmaya başladı.

30.Dakikada ev sahibi takım Gültepe Özgençlikspor Serkan’ın attığı golle skora eşitlik geldi ve ilk yar 1-1 sona erdi.

İkinci yarı daha derli futbol sergileyen ev sahibi Gültepe Özgençlikspor takımı gol ve goller için tüm hatları ile rakip kaleye yüklendi bu baskı ve yükleme sonucu kırmızı beyazlılar 52.Dakikada Sercan’ın attığı golle 2-1 öne geçti.

Havanın aşırcı sıcak olması nedeni ile iki takım oyuncuları ikinci yarı oyuncun temposunu düşürdü ve karşılaşama başa gol olmayınca ev sahibi ve lider Gültepe Özgençlikspor maçın başında mağlup durma düşmesine rağmen mücadelesini bırakmayarak sahadan 2-1 galibiyetle ayrılarak ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti ve 1.Amatör lige çıkmış oldu. 

Karşılamanın bitiş düdüğü ile birlikte şampiyon Gültepe Özgençlikspor futbolcuları taraftarları büyük sevinç yaşadı.
Maçın ardından Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk, Küçükçekmece Belediye meclis üyesi Barış Sert, Nejat Öztürk,Gültepe muhtarı Ümügül Aliş,Yeşilova mahalle muhtarı Erdoğan Önder kulüp Başkanı Kemal Aliş yöneticiler futbolcu ve teknik heyete günün anısına madalya vererek tebrik ettiler.

 HABER:Yılmaz AKTEPE

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus