Öz Yarımburgazspor son haftaya bir adım önde girdi
İstanbul 2.Amatör lig 4.Grupta Haftanın derbi maçı olan 39 puanlı grup ikincisi Özyarımburgazspor 38 puanla grup üçüncüsü Gültepespor takımları arasında oynan önemli maçta gol sesi çıkmayınca ligin son haftasına ev sahibi Özyarımburgazspor takımı avantajlı girmiş oldu.

Halkalı Etap sahasında yoğun güvenlik altına oyana karşılaşama her iki takım taraftarında takımlarını bu önemli maçta yalnız bırakmadılar.

Serdar Akkoçoğlu, Mehmet Demirel ve Cengiz Ateş hakem üçlüsü yönettiği maça ev sahibi Özyarımburgazspor takım daha baskılı ve rakip kalede gol pozisyonlarına girmeye başladı.

Müsabakanın ilk yarsında ev sahibi Özyarımburgazspor takımı Veysel, şenol ve Yalçını mutlak gol pozisyonunda yaralanmadı misafir takım Gültepespor da Hüseyin Tantik ile girdiği mutlak gol pozisyonundan yararlanamayınca ilk yarı golsüz kanadı.

Mücadelenin ikinci yarısına hızlı başlayan taraf yine Özyarımburgazspor takımı oldu. 50. Dakikada Veysel Pakır’ın, ceza sahası ön çizgisinden güzel bir vuruş yaptı ancak top az farkla auta gitti.
Maçın 62. dakikasında ev sahibi Özyarımburgazspor Şenol’un ceza sahasında düşürülmesiyle penaltı bekledi fakat bu pozisyonda hakem devam kararı verdi.

73.Dakikada Özyarımburgazspor takımında ceza sahası dışında gelen sert şut önce üst direğe ardından alt çizgi üzeriden misafir takım Gültepe oyuncuları tarafından uzaklaştırılırken ev sahibi Özyarımburgazsporlu oyuncular topun çizgiyi geçtiğini ve gol olduğunu uzun süre iddia etse de karşılaşmanın orta hakemi Serdar Akkoçoğlu aynı düşüncede olmadığını söyleyerek devam ettirdi.

Maçın uzatmalarına golsüz girilirken 90+1. Dakikada ev sahibi takım Özyarımburgazspor sol taraftan köşe atışı kullanma hazırlığındayken misafir takım Gültepe taraftarları Özyarımburgazsporlu Şenol Doğan’a sözlü saldırıda bulundu.

Bunun üzerine Özyarımburgazsporlu oyuncu onlara doğru koşarak küfürler ve hakaretler etmesi sonucu türbinlerde hareketlik yaşandı emniyet güçlerinin devre girmesi sonucu olaylar büyümeden önlendi.
Olayların yatışması sonucu karşılaşmanın orta hakemi Serdar Akkoçoğlu olaylara karışan Özyarımburgazspor takımından Şenol Doğan, Barış Coşkun ve Gültepespor takımından Sezgin Köse’ye kırmızı kart gösterdi.

Karşılaşmada her takım oyuncuları girdiği gol pozisyonlarından yararlanamayınca karşılaşma 0-0 golsüz sona erdi ve birer puan her iki takım sahadan ayrılmak zorunda kaldılar.

16 Haziran Perşembe günü Özyarımburgazspor takımı Yıldıztabya sahasında Esentepe Şahinspor takımı ile karşılaşırken takipçisi Gültepespor da Seyrantepe sahasında Yeşilılgazspor takımı ile karşı karşıya gelecekler. Ligin son haftasına bir puan farkla giren Özyarımburgazspor mutlak galip gelerek 1.Amatöre çıkmak vizesini almak istiyor.

 HABER:Yılmaz AKTEPE
PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus