Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Ponto MK Gergerspor BAL'da


Ponto MK Gergerspor 2024-2025 sezonunda Adıyaman'ı Bölgesel Amatör Lig'de temsil edecek. 

Ponto MK Gergerspor Kahta İlçe Stadı'nda oynanan Play Out Müsabakası'nda Adıyaman Belediyespor'u normal süresi 0-0 biten maçta uzatmalarda 1-0 yenerek 2024-2025 sezonunda Adıyaman Bölgesel Amatör Lig'de temsil etmeye hak kazandı. 

Oynanan karşılaşmayı taraftarların yanı sıra Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tırpan, Besni Belediye Başkanı Reşit Alkan, Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, TFF Adıyaman İl Temsilcisi Hasan Doğan, Adıyaman ASKF Başkanı Cenap Taşkın'da tribünden takip eden isimler arasındaydı. Karşılama öncesi iki takım oyuncuları arasında kısa süreli gerginlik yaşanmış olsa da teknik adamlar ve yöneticilerin zamanında müdahalesi ile olaylar büyümeden sona erdi. 


Karşılamanın ilk yarısında Gergerspor yakaladığı iki tehlikeli atak neticesinde golü bulamadı. Karşılaşmanın ilk yarısı golsüz beraberlikle sona erdi. İkinci yarıya hızlı başlayan Gergerspor ataklarını sıkılaştırdı. Her iki takım da karşılıklı olarak gol yada goller bulamazken karşılamanın normal süresi de golsüz beraberlikle sonuçlanınca müsabaka uzatmalara gitti. 


Uzatma dakikalarında Ponto MK Gergerspor oyuna sonradan giren Sefa Yılmaz'ın attığı gol ile müsabakada 1-0 öne geçti. Uzatma dakikalarında başka gol çıkmazken karşılamadan 1-0 skorla galip ayrılan Ponto MK Gergerspor Adıyaman'ı 2024-2025 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de temsil edecek.

Hiç yorum yok:

İstanbul 2. Amatör Lig'de sezon sona erdi

İstanbul 2. Amatör Lig'de 2023-24 sezonu grup aşaması sona erdi.