Çarşamba, Ekim 06, 2021

Kulübün ismi Beykoz oldu, Üsküdar'a taşındıBölgesel Amatör Lig ekiplerinden TED İstanbul Koleji SK, ismini Beykoz İdman Yurdu olarak değiştirdi.

Bilindiği gibi TED İstanbul Koleji SK, pandemi nedeniyle yarım kalan 2019-20 sezonunda BAL'a terfi etmeye hak kazanmış ancak geçen sezon sıkıştırılmış sezona katılmamayı tercih etmişti.

Beykoz temsilcisi bu sezon başında genel kurula giderken ismini Beykoz İdman Yurdu olarak yaptı. Kulübün başkanı ise kurulduğu günden bu yana TED İstanbul Koleji'ne büyük maddi manevi destek sağlayan, aynı zamanda Trabzonspor'da asbaşkanlık görevini sürdüren Mehmet Yiğit Alp oldu.TFF kayıtlarına göre Beykoz İdman Yurdu, kulüp merkezini Beykoz Çavuşbaşı'ndan Üsküdar Beylerbeyi'ne, Mehmet Yiğit Alp'in sahibi olduğu NTC Medya'nın binasına taşıdı. Kulüp binasının Beylerbeyi'ne taşınmasının geçici bir durum olduğu, kulübün Beykoz ilçesine yatırım yapmayı planladığı, hatta ilçedeki İshaklı Köyü'ne bir tesis yapmak istediği gelen haberler arasında.

Bununla beraber Beykoz İdman Yurdu antrenmanlarını eskisi gibi Beykoz Paşabahçe Stadı'nda sürdürüyor.  Kulüp TED İstanbul Koleji SK'yı çalıştıran Vedat Ateş ile yeniden anlaşırken, sportif direktörlük görevini Serkan Çırak üstlenecek.

BAL'da bu sezon öncesi ayrıca İstanbul Kayaşehirspor da ismini İnkılapspor olarak değiştirmişti.

Hiç yorum yok:

Tahtakale Kartalları 7 golle kazandı

İstanbul amatör liglerin başlamasına az bir zaman kala takımlar hazırlık maçlarına devam ediyor. Avcılar Tahtakale Kartallarıspor U 18 Takı...