Pazartesi, Ocak 20, 2020

Gazeteci Turgay Demir, futbol oynadığı kulübe başkan adayı oldu


Türk sporunun usta kalemlerinden, duayen gazeteci Turgay Demir, futbol oynadığı amatör kulübe başkan adayı oldu.


İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde bulunan Yeşilova Esnafspor’da gençlik dönemlerinde futbol oynayan, bu kulüpte yöneticilik de yapan Turgay Demir, geçen hafta sonu yapılan olağan genel kurulda başkanlığa adaylığını koydu. İki listeyle girilen seçim büyük çekişmeye sahne olurken mevcut başkan Ahmet Ulaş kazanan aday oldu. Ulaş ve Demir genel kurul sonrası birbirlerini tebrik etti.


Turgay Demir genel kurulda yaptığı konuşmada “Yeşilova Esnafspor sadece bir spor kulübü değil. Burası camiamızın buluşma noktası, sosyalleşme alanı, sosyal sorumlulukların farkında olan, toplumsal sorunlara sessiz kalmayan ve en önemlisi ise herkesin eşit sayıldığı, kimsenin kimseden üstün olmadığı özel bir camiadır. Böylesine büyük bir camiayı diri tutan, maddi manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen fedakarlık yapan eski başkanlarımıza şükranlarımı sunmak istiyorum. Bizler bu kulübün hep bir parçası olduk. Yeri geldi amigoluğa soyunduk, yeri geldi elimizi taşın altına sokup yöneticilik görevlerinde bulunduk ancak her zaman buranın bir parçası olduk” ifadelerini kullandı.

Haber: Yılmaz Aktepe

Hiç yorum yok:

İşte Türkiye'nin en şanslı 13 amatör kulübü!

Pandemi nedeniyle 2019-20 sezonunda Türkiye’nin birçok ilinde amatör ligler yarım kalırken, TFF bazı illerde Bölgesel Amatör Lig’e yükselen ...