Cuma, Ocak 31, 2020

Genel kurul isteyen kulüplere araç verilmedi!


Güngören Kulüpler Birliği’nde imza toplayarak genel kurul isteyen 7 kulüp bugün büyük bir şokla karşılaştı. Yedi kulübe hafta sonu maçları için araç verilmezken, belediye yetkililerinden kulüplere yapılan tebliğde, Kulüpler Birliği’nden gelen direktif doğrultusunda bu uygulamaya gidildiği öne sürüldü.


Güngörenspor, Altınovaspor, Güneştepespor, Şehzadebaşıspor, Haznedarspor, Tozkoparan Birlikspor ve İstanbul Gençlergücü kulüplerinden yapılan ortak açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Güngören Kulüpler Birliği’nde olağanüstü genel kurul yapılması için yeter sayının çok üstünde imza toplamamızın üstünden yaklaşık 1 ay geçmesine karşın halen Birlik Başkanı Atilla Kırali genel kurul kararı almamış, gerekçe olarak da imzaların sahte oluşunu göstermiştir. Bu konuyla ilgili pazartesi günü notere giderek gerekli işlemleri yapmaya hazırlanırken bugün, belediyeden, söz konusu yedi kulübe hafta sonu maçlar için araç verilmediği bilgisini aldık. Bize iletilen, bu uygulamanın Kulüpler Birliği’nin isteği doğrultusunda yapıldığı. Demokratik hakkımızın peşindeyken maruz kaldığımız bu uygulamayı kınıyoruz. Sayın birlik başkanı kulüplere destek olmak yerine köstek olmayı tencih etmekte. Bu konuyu da en kısa zamanda, olaydan muhtemelen haberi olmayan sayın belediye başkanımızla görüşeceğiz. Bu sürecin sonunda Güngören Kulüpler Birliği  muhakkak ki genel kurula gidecektir ve 7 kulüp olarak bundan sonra kesinlikle Atilla Kırali ile yola devam etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz.”

Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...