Perşembe, Ekim 03, 2019

Tuzla Belediyesi kulüplere araç yardımını kesti


Tuzla Belediyesi, ilçede bulunan tüm amatör ve profesyonel spor kulüplerine yaptığı bildirimle, artık maçlar ve idmanlar için araç yardımı yapmayacağını bildirdi.

Tuzla Şifaspor Kulübü’nce yapılan paylaşımda “Tuzla Belediye Başkanlığı tarafından kulübümüze yapılan bildirim ile ilçemizde bulunan tüm takımların A takım ve alt yapıları dahil olmak üzere belediye tarafından yıllardır aksatılmadan veriler otobüs hizmeti kaldırılmıştır” denildi.

Nitekim bu hafta sonu deplasman maçları için dilekçe veren kulüplere 'tasarruf tedbirleri' gerekçesiyle araç verilmeyeceği beyan edildi. Bundan böyle Tuzla'daki kulüpler kendi imkanları ile maç ve idmanlara gidecekler.

Tuzla merkezdeki Belediye Stadı'nın Tuzlaspor'a verilmesi sonucunda ilçede amatörlerin tüm yükünü Orhanlı Stadı çekerken, ilçe merkezine uzak olan bu statta iç saha maçları bile kulüpler için maddi külfet olabilmekte. İstanbul'un en doğusunda bulunan Tuzla'da deplasman yolculukları da kulüpler için en büyük gider olacak gibi görünüyor.

Haber: Efkan Bucak

Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...