Perşembe, Ekim 24, 2019

İsmail Mert Bayar son yolculuğuna uğurlandı


Fatih'te, yabancı uyruklu 8 kişinin bıçaklı saldırısında kalbinden ve göğüs boşluğundan bıçakla ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede günlerdir verdiği yaşam mücadelesine yenik düşen İsmail Mert Bayar, Karagümrük'teki cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.


12 Ekim günü akşam saatlerinde Fevzipaşa Caddesi'nde bir arkadaşıyla buluştuğu sırada, yanlarından geçen yabancı uyruklu 8 kişinin saldırısında kalbinden ve göğüs kafesinden iki bıçak yarası alan İsmail Mert'in ölümü, yaşadığı  Karagümrük'te büyük üzüntü yarattı. Aynı zamanda Mimarsinanspor Kulübü'nün futbolcusu olan İsmail Mert için Mihrimah Sultan Camii'nde öğle vakti düzenlenen cenaze törenine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan da katıldı. Cenazede taziyeleri babası Cengiz Bayar kabul ederken, anne Nilgün Bayar'ın ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.

Öğle namazının ardından yüzlerce kişinin katılımıyla kılınan cenaze namazının ardından, İsmail Mert'in tabutunu omuzlarından taşıyan kalabalık, cenaze aracıyla birlikte Edirnekapı Mezarlığı'na kadar tekbirler eşliğinde yürüdü. Cenaze töreni nedeniyle çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis ekiplerinin de İsmail Mert'in tabutunun geçtiği sırada selam durdukları görüldü. İsmail Mert'in cenazesi  Edirnekapı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Hiç yorum yok:

Ceyhanspor-Çengelköyspor maçı oynanamadı

Misli.Com 3. Lig'de bugün oynanması gereken Ceyhanspor-Çengelköyspor maçı ertelendi.