22'de 22 yapıp küme düştüler!Bu sayfalarda daha önce birçok önemli, flaş, son dakika haberine yer verdik. Ancak birazdan okuyacağınız satırlardaki takımın durumu, oldukça sıradan bir haber. İlginç olan tarafı ise şu: Ligde aldığı sonuçlara rağmen sezon sonuna kadar mücadelesini sürdürmesi, ve bunu yaparken bu işten keyif almaları...

Zonguldak Süper Amatör Ligi'nde mücadele eden Velioğlu Gençlikspor, 14 gol atıp 154 gol yediği 22 maçta 22 mağlubiyetle küme düştü.

Çaycuma'nın Velioğlu Mahallesi'nde 2009 yılında kurulan Velioğlu Gençlikspor, 2. Amatör Lig Çaycuma Grubu'nda 3 yıl mücadele ettikten sonra 1. Amatör Lig'e, 2 yıl sonra da Zonguldak Süper Amatör Lig'e yüksedi. Geçen yıl ligi 24 puanla 9'uncu sırada tamamlayan Velioğlu Gençlikspor, bu sezon istediği sonuçları alamadı. 12 takımın yer aldığı ligde 22 maçta 22 mağlubiyet alan Velioğlu Gençlikspor, sezonu 0 puanla sonuncu sırada tamamlayarak 1. Amatör Lige düşerken en farklı mağlubiyetini de 21'inci haftada Kozlu Belediyespor'a 18-0 yenilerek aldı.

'Oyuncularım benim için şampiyondur'

Velioğlu Gençlikspor Kulübü Başkanı Mustafa Verimbaş, kuruluş amaçlarının gençlere spor yapacakları imkanı sağlamak olduğunu söyledi. Sezon boyunca istediklerini sonuçları alamadıklarını ifade eden Verimbaş, "Genç bir ekip olmamız ve maddi imkansızlıklar sonucu başarılı olamadık. Daha önce ligden düşmemiz garanti olmasına rağmen ligden çekilmedik. Biz gençlere spor yapma imkanı sağlamak için yola çıktığımızı anlatıp devam ettik. Amacımıza ulaştık. Futbolcularımız yüreklerini koyarak oynadılar. Oyuncularım benim için ligin şampiyonudur. İmkanları bizden daha fazla olan takımların olduğu ligde sezonu tamamlayan sporcularımıza teşekkür ediyorum. Ruhlarıyla oynayan, üzücü sonuçlardan yıpranmayan, birlik ve beraberliklerini bozmayan bir ekip olabilmeyi bize ispatladılar. Seneye 1. Amatör Lig'de yolumuza devam edeceğiz."

'Gayemiz spor yapmak'
Takım kaptanı Okan Gedik ise çoğu takımın kötü sonuçlardan sonra ligden çekildiğini, ancak kendilerinin büyük bir mücadele örneği göstererek ligi tamamlamayı başardıklarını hatırlatarak, "Kötü bir sezon geçirdik. Gayemiz puan almak değil, spor yapmak, kötü alışkanlıklardan uzak durmaktı. O yüzden ligi sonuna kadar getirdik" dedi.

(Bursada Bugün)

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus