İnönü Üniversitesi tarihinde ilk kez BAL'daBölgesel Amatör Lige (BAL) yükselme baraj maçında İnönü Üniversitesi, 44 Malatyaspor'u 2-0 mağlup etti. 44 Malatyaspor'un 5 yıllık macerası noktalanırken, İnönü Üniversitesi tarihinde ilk kez BAL'da mücadele edecek.

Yeşiltepe İlçe Stadyumu'nda oynanan ve Şanlıurfa bölgesinden Niyazi İzgören, Mehmet Uğur Alptekin ve Süleyman Aslan üçlüsü yönettiği gruptan çıkma maçı büyük çekişmeye sahne oldu.


Çok sayıda taraftarın takip ettiği ve geniş güvenlik önlemlerinin alındığı maça iyi başlayan İnönü Üniversitesi 5. dakikada Garip Erayabakan kaydettiği golle 1-0 öne geçti. 83. dakikada Ebubekir Bozan İnönü Üniversitesi'nin ikinci golünü kaydederek maçın skorunu belirledi.


Sahadan 2-0'lık galibiyetle ayrılan İnönü Üniversitesi, gelecek yıl Malatya'yı Bölgesel Amatör Lig'de temsil etme hakkını elde etti.


Hedef 3. Lig

İnönü Üniversitesi Futbol Kulübü, kurulduğu günden beri yönetimi, teknik heyeti ve sporcularıyla Malatya futboluna katkı sağlamak için kulüp bünyesinde örnek çalışmalara imza atıyor.

Kulübün misyonunun Malatya futboluna hizmet olduğunu vurgulayan İnönü Üniversitesi Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Zafer Kılınçer, tesisleşme ve kurumsallaşma adına önemli projeleri hayata geçirmeye hazırlandıklarını kaydetti.

Malatya’ya her şeyiyle örnek bir futbol kulübü kazandırma çabasında olduklarını söyleyen Basın Sözcüsü Kılınçer, “Kulübümüzün kuruluş amacı ilimize profesyonel ligde mücadele edecek bir futbol takımı kazandırmaktır. Bu amacımızı gerçekleştirmek için önümüzde bulunan ilk engeli geçtik ve şampiyon olduk. İnşallah aynı başarıyı Bölgesel Amatör Lig’de de tekrarlarız. Kulübümüzde, spor kulüpleri yönetimini bilen, sporda risk yönetimi alanında uzman kişiler ve profesyonel ligde görev yapmış bir teknik heyetin yanı sıra, sporcu sakatlanmalarında uzmanlardan oluşan akademisyenlerle işbirliği yapıyoruz. Başta BESYO öğrencileri olmak üzere üniversitemiz genelinde futbolcu taraması yapılarak seçmeler gerçekleştiriyoruz ve öz kaynak kullanımıyla ortaya bir şeyler çıkarmak istiyoruz. İnönü Üniversitesi bir proje takımıdır. Bu proje, bir kulübün her şeyiyle profesyonelleşmesi ve yönetilmesinin amaçlandığı, bu doğrultuda çaba sarf edilmesinin amaçlandığı içerikte bir projedir" şeklinde konuştu.

YerelFutbol.com

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus