Edirne'de ilginç protestoEdirne Süper Amatör Lig ekiplerinden İpsalaspor'da futbolcular, hakem atamalarını protesto ettiler. 

Sarı-Beyazlılar, Edirne Çarşıspor'la oynadıkları maçın santrasından sonra yere oturdular ve yaklaşık 1 dakika böyle kaldılar. Bu sırada Çarşısporlu oyuncular kendi aralarında top çevirdiler. Sonrasında maç kaldığı yerden devam etti. İpsalaspor maçı 4-0 kazandı.

İpsalaspor Kulübü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

'Teknik direktörümüzün kardeşini atadılar' 
"Bir lig sezonunun daha sonuna yaklaşırken sezon başından beri yapılan hakem hatalarından bıktık usandık. Anafartalarspor ile oynadığımız karşılaşmadaki hakem hataları bardağı taşıran son damla olmuştur. Müsabakaya kontrol etmeksizin teknik direktörümüz Osman Erden’in kardeşi Murat Erden atanmış olup, Murak kardeşimizin 'bu karşılaşmayı yönetmem etik olmaz' başvurusu üzerine bu güne dek hiç Süper Amatör Lig maçı yönetmeyen acemi ve Keşanlı hakem triosunu maçımıza atayarak İpsalaspor hakkındaki görüş ve düşüncelerini belli etmişlerdir. 

Bu da yetmezmiş gibi geçen sezonun son karşılaşması olan Karaağaç Ardaspor Müsabakasında İpsalasporumuza küfredip bir yıl men cezası alan sözde gözlemci gibi Anafartalar maçında da İpsala’mızı yıllardır sevmediğini belli eden bir başka sözde gözlemci olan Şerafettin hocayı İpsalasporumuza ceza vermek için göstermiş olduğu yoğun cabadan dolayı kınıyoruz. Kendisi görevi olan müsabakayı takip etmek yerine İpsalasporumuz ceza alsın diye tribünlerde dolaşıp orta hakeme müdahale ederek rapor tutturmuştur. Geçmiş dönemlerinde hakemliği beceremediği gibi, maalesef Gözlemciliği de becerememektedir. 

İpsala Sporumuzun maçlarını önemsemeyip bir deneme tahtası misali zorla yükseltmeye çalıştıkları (Cansu’lar, Anıl’lar vs.) genç tecrübesiz hakemleri atayan, kazandığımız ve yenildiğimiz müsabakalara yön vermeye çalışan İl Hakem Kuruluna sonsuz teşekkürü bir borç biliriz! İpsalasporumuzun hakkını aramayı hiçbir zaman bırakmayacağımızı herkesin bilmesini isteriz."

HABER-FOTOĞRAF: MERT SOYLU  

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus