Bezirganbahaçespor’da değişim başladı.


45 Yıldır Türk Futboluna hizmet veren Küçükçekmece İlçesinin köklü kulüplerinden olan Bezirganbahçespor kulüp lokali tadilat yapılarak yenilenmiş hali ile açılışı yapıldı.
Küçükçekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk, Bezirganbahçespor Kulüp Başkanı Hayati Yolcu ve Bilin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Bilin’in birlikte kestiği kurdele ile yeniden hizmete açıldı.
 Bezirganbahçespor kulübün lokali açışına Küçükçekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk, Başkan Vekili Seyit Bel,Başkan yardımcısı Salih Çetin,İstanbul Demirspor Ahmet Çalık ,Söğütlüçeşme Birlikspor Ercan Demir,İstanbul Sinopspor Yasin Sahin,İstanbul Malatyaspor Turgut Öztürk ,Sultanmuratspor ibrahim Sakiroglu,İş adamı  Bilin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Bilin,eski başkanlardan Hüseyin Özgan kulüp üyeleri ve kalabalık spor sever bu mutlu günde sarı siyah renklere gönül verenleri bırakmadılar.
Günün açılış konuşmasını yapan kulüp başkanı Hayati Yolcu, kulüp olarak en büyük isteklerinin tesis olduğunu, kullanabilecekleri bir tesis olmadığı için büyük sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren Yolcu “Ben bu açılışı milat olarak görüyorum. Umarım bundan sonra spor kulübümüzün tesislerinin açılışını yapmak için yeniden bir araya geliriz. Katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor dedi
              
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir günlüğüne de olsa başkanlığa seçilen Efe Çelik de amatör bir takım olarak bir çok sorunla uğraştıklarını, en büyük sorunlarının ise spor yapabilecek bir tesis olduğunu söyledi. Çelik “Amatörlerin sorunları saymakla bitmez. Çalışma sahalarımız yetersiz. Sponsor bulamıyoruz. Amatör kulüpler başkan ve yöneticilerin omuzlarında yaşamlarını sürdürüyorlar. Belediyenin desteği yetersiz. En büyük sorun da tesis. Bezirganbahçespor kulübü olarak en büyük eksiğimiz bir futbol sahamızın olmayışıdır dedi.
              Bilin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Bilin her zaman kulübün yanında olmaya devam edeceklerini, desteklerini bundan sonra da kulüpten esirgemeyeceğini söyledi. Bilin “Her zaman Bilin İnşaat olarak kulübümüzden desteklerimizi eksik etmeyeceğiz dedi.
                    
Küçükçekmece  Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk“Efe kardeşimizin söylediği konuları not aldık. İnşallah çalışarak telafi etme yoluna gideceğiz. Öncelikle lokalin yapımında, Bezirganbahçe kulübümüze yakışan bu yere emekleriyle, maddi manevi destek veren Erhan Bilin abimize teşekkür ediyorum. Ondan Allah razı olsun diyorum ve kazançlarının artmasını diliyorum. Efe dedi ki ‘Okul- spor kulübü işbirliği kesinlikle olmalı. Katılıyorum yüzde yüz. Okul ve spor iletişimini aslında çok dile getiriyoruz. Doğru.
Çok yakın bir zamanda Bezirganbahçe ve İstanbul Demir spor kulüplerimizin birlikte kullanabilecekleri bir tesis konusunda çalışmalarına devam ediyoruz. Yüzde yüz sonuç alacağımız anlamında devam ediyor. Burada bugün Belediye Başkanımızın da olmasını bekliyorduk. Ama bugün 23 Nisan etkinliklerinden dolayı programları çok yoğundu. Kendilerinin selamları var. Bizzat kendisi gelip ziyaret edecek. Onun olduğu ortamlarda Küçükçekmece’de de vatandaşlardan da, siyasi partilerden de gelen tek soru maalesef ‘İlçemizde neden profesyonel bir takım yok’ şeklinde. 34 tane futbol takımı var. Önceliğimizi ve enerjimizi profesyonel takıma aktarırsak yarın ne burada bir tesis olur ne başka alanlarda futbol adına statlarımız olur. Benim felsefem şu; başkanımıza da ilettim. ’50 yılımızı, 100 yılımızı kurtaracak şekilde tesise yatırım yapalım’.
Belediye olarak da zaten resmiyette profesyonel kulübe nakdi yardım aktaramıyoruz. Profesyonel takıma yoğunlaşıp, belediyenin enerjisini bu yönde kullanırsak yarın Bezirganbahçe’de, Sefaköy Kartal’da, Halkalı Etap’ta, Yeşilova Esnaf’ta yapılacak olan yatırımlar da askıya girmiş olur. Sizden ricam Belediye Başkanımızı gördüğünüzde profesyonel takımdan ziyade tesis yönünde talep gelirse en çok ben sevinirim. Ben burada konuşma yapıp unutan biri değilim. Çünkü buraya gelirken bu mücadeleyi veren bir kişi olarak huzurunuza çıkıyorum.
Bizlerin size, sizlerin de bize vereceği destekle hem spor tesislerini çoğaltarak, hem de daha fazla çocuğumuzun spora katılımını sağlayarak daha güzel işlere birlikte imza atmış olacağız. Bezirganbahçespor kulübüne de yenilenmiş tesisinin hayırlara vesile olmasını diliyor, yapanlara ve yaptıranlara da tekrar teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
      
          
konuşmaların ardından da tesislerin yapımında ana sponsorluk yapan Bilin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Bilin ve eşin Mine Bilin’in yanısıra kulübe olan desteklerinden dolayı Tamer Özyurt’a da isimlerinin yazılı olduğu Bezirganbahçe forması günün anısına teşekkür plaketi verildi.PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus