Cuma, Kasım 10, 2023

'O sahada Süper Amatör Lig maçı oynatılmamalı'


İstanbul Süper Amatör Lig 8.Grubunda mücadele eden Kavacıkspor'da geride kalan hafta sonunda deplasmanda alınan mağlubiyetin üzüntüsü hakim.

Yeşil-Beyazlı ekipte Sportif direktör Murat Yılmaz, Şehit Erdem Özçelik Stadı'ndaki Başakşehir müsabakasına ilişkin bilgi aktarımında bulunurken, "Başakşehir deplasman maçımız halı saha ebatlarında küçük bir sahada oynandı. Bu sahada bırakın Süper Amatör Lig herhangi bir resmi maçın bile oynanmaması gerekiyor, çünkü oyun alanı boyutları uygun değil. Diğer taraftan rakibimiz oyun oynanmaması adına sahada yaptığı gerginlik sürekli itiraz, bağırma çağırma oyun planlarımızı da altüst etti. Tabii ki bu bir bahane değil sonuçta iki takım da aynı şartlarda oynuyor. Daha çok mücadele edip, rakibimizin gerginliğine uymamamız gerekiyordu. Oyuncularımız hafta içindeki toplantıda bu konuda uyardık. Sonuçta biz oyun odaklı üreten bir kulübüz, böyle muhatap olduğumuz kaos ortamında maç kazanmaktansa kaybetmeyi tercih ederiz. Rakibimizin yapmış olduğu davranışlar hiç hoş değildi. Rövanşta, iç sahamızda misafirperverlik nasıl yapılır göstereceğiz. Bunların dışında tabii ki hedef anlamında ligden kopmamak anlamında önümüzde çıkacağımız maçlarda bunu telafi etmemiz gerekiyor. Hafta sonundaki Kartaltepe maçını kazanıp yolumuza ve zirve takibimize devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Yeşil-Beyazlı ekibin Antrenör Erdem Kodaak ise Kartaltepespor maçı hazırlıklarının devam ettiğine vurgu yaparken, " Bu maçta Kırmızı Kart cezalısı Kalecimiz Eray Seyyar sahada yerini alamayacak. Bu sebeple her taktikse anlamda her türlü önlemimiz aldık.  Puan sıralamasında üstümüzde yer alan 4 takımdan üçünün maç yapmadan geçecekleri Bay haftaları bulunmakta. Bu da bizi avantajlı kılmakta. Kavacıkspor'a gönül verenleri Kartaltepe maçında tribünlere davet ediyorum. Bu sezon tribünlerden yansıyan güzellikler takıma da pozitif anlamda etki etmekte " dedi.

TALİP ERCAN ( ER-HA BEYKOZ )

Hiç yorum yok:

Beykoz Masterler zirveye bir adım daha yaklaştı

İstanbul Veteranlar Futbol Ligi B Grubunda son haftalarda aldığı galibiyetler ile dikkatleri biranda üzerine çeken Beykoz Masterler Sk takım...