Çarşamba, Mayıs 30, 2018

Sarıyer'in genç yeteneği Emirhan Basel yolcusu

Sarıyer U14 Takımı Futbolcusu Emirhan Doğan, İsviçre'nin dünyaca ünlü kulübü FC Basel'le antrenmanlara çıktı ve kırmızı lacivertlilerle anlaşmaya vardı.


FC Basel Altyapı Sorumlusu Benjamin Müller İstabul'a gelip Emirhan Doğan'la görüştükten sonra 2004 doğumlu oyuncusu 22-24 Mayıs tarihleri için Basel'in kampına davet etti. Emirhan üç gün İsviçre ekibiyle çalıştıktan sonra Türkiye'ye döndü.


Emirhan'ın çok yetenekli bir futbolcu olduğunu belirten Müller, "Ceza sahası içinde çok tehlikeli ve aynı zamanda çok zeki" yorumunu yaptı. Ancak UEFA transferde 16 yaş sınırı koyduğu için Emirha'ın Basel'e transferi resmi olarak gerçekleşmedi. Müller, Emirhan'ın iki sene daha Sarıyer'de oynayacağı, gelişiminin takip edileceği ve şartlar uygun olursa 16 yaşında transfer edileceğini kaydetti.


Kampın ardından Benjamin Müller, Emirhan'ın yurt dışı transferinden sorumlu Eren Cömert ve Ali Romancı ile ön protokol imzaladı.


Haber: Efkan Bucak


 


Hiç yorum yok:

Defnesporlu yöneticiler Defne kızları için koştu

Futbol ve hentbol branşlarında faaliyetlerini sürdüren İstanbul Defnespor'un yöneticileri, V odafone İstanbul Sanal Yarı Maratonu’nda De...