Analiz: U15 Ligi'nin resmiAltyapı liglerimizin analizine U15 ligi analizi ile devam edelim

U15 liginin resmi

Bu analizde yalnızca İstanbul U15 liginde oynanan maçlar, sadece TFF İstanbul İl Temsilciliği sitesinde yayınlanan sonuçlar baz alınmıştır. Hiçbir şekilde "en iyi" tanımlama amaçlı değil, ancak bazı istatistik kategorilerde öne çıkan takımları ve U15 liginin resmini çekmeyi amaçlamaktadır. Son gruptaki profesyonel takımlar analize dahil edilmemiştir.

Gazi Mahallesi en iyi puan/averaja sahip

U14 ligine 2015-16 sezonunda 270 takım katıldı. Yedi takım maç oynamadan çekildi. Beş takım, Gazi Mahallesi, Güngören, Güngören Doğuş, Esenyurt Örnek İY ve Beykoz 1908 tüm maçlarını kazanmayı başardı. Yedili ve sekizli gruplarda mücadele edildiği için maç başına kazanılan puan ve maç başına averaj üzerinden yapılan değerlendirmede ilk yirmi takım şu şekilde oluşmaktadır.


Bu yaş grubunda birinciler arasında çok aşağı sıralarda kalan olmadı. En düşük sıralamalı takım 50.sıradaki, 2.36 puan ortalamalı Küçükköy oldu. En iyi ikinci performansı ise 13. Erokspor ile 15.sıradaki İFAspor'da. Her ikisi de 2.79 ortalama puanı yakaladılar.

Atılan goller


Albayrak maç başına 7.54 gol ile en golcü takım oldu. 7.36 ortalama ile yüz golü aşan Zara Ekinli ile birlikte, ikisinin de ikincilikte kalmaları ilginç. Üçüncüler arasında ise golcülükte 5.36 ile 16. sırada yer alan Piyalepaşa ile 5.29 ile 18.sırada yer alan Sancaktepe Zigana dikkat çekiyor. Birinciler arasında ise Es.Kulüp Atletik 2.21 yakalayabilmiş. 146.sıradalar ve grubunda 5./6. olan takımların 19'undan daha düşük bir gol oranına sahipler.

En az bir maça çıkan takımlar arasında ise Slivri Alibey ve Mesudiye hiç gol kaydedemedi. Zeytinburnu ise sezonu bir gol ile kapattı. Maç başına bir golün altında kalan takım sayısı 41, yarım golün altındaki takım sayısı ise 12.

Yenilen Goller


En iyi savunma performansı izin verdikleri tek gol ve 0,07 yenilen gol ortalaması ile Beykoz 1908'de. Paşabahçe ikinci olmasına karşın 0.21 gol ile yedincilikte yer buldu. 0.64 gol ile 31. ve 32. likte yer alan, gruplarını üçüncü ve dördüncü bitiren Artukbey ve Çengelköy'ün savunma performansları dikkat çekici. Birinciler arasında en yüksek gole izin verme ortalaması maç başına 0.93 ile Kağıthane Çağlayan'da. 56 sırada yer almışlar. Ligin en zorlanan savunmaları ise maç başına 10.21, 10.57 ve 14.00 gol ile Arena Olimpik, Esenler Turgutreis ve Rüzgarlıbahçe.

En iyi averajAlbayrak ve Zara Ekinli burada da önde. Yolu yarıladık, U16 ile devam edeceğiz

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus