Pazartesi, Mayıs 28, 2018

TFF, Halkalı Taştepespor'la ilgili kararını açıkladı

Türkiye U15 Şampiyonası Tekirdağ grup merkezinde kural hatası yapılan Halkalı Taştepespor-Beylikbağıspor maçıyla ilgili karar verildi.


Hatırlanacağı gibi Gebze Beylikbağıspor ve Halkalı Taştepespor kulüpleri arasında Çorlu’da oynanan final maçında normal süre 1-1 sona erdi. Penaltılarda Halkalı Taştepespor ilk 3 atışta 2 isabet bulurken, Beylikbağıspor 3’te 3 yaptı. Taştepespor dördüncü atışı kaçırınca hakem Beylikbağıspor’a dördüncü penaltıyı attırmadan maçı bitirdi, oysa Gebze ekibinin garantilemesi için ya Taştepe’nin kaçırması ya da kendisinin bir penaltı daha atması gerekiyordu.


TFF Amatör Kurul, daha önceki Türkiye şampiyonalarında olduğu gibi zaman kısıtlı olduğu için kural hatası yapılan maçtaki iki takımı da üst kademeye çıkardı. Yani hem Taştepespor hem de Beylikbağıspor ikinci kademeye yükseldi. Kaderin bir cilvesi iki ekip Bolu grup merkezine düştü.


Haber: Efkan Bucak

Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...