İSTANBUL STAT REHBERİ


(Her gün yeni statlar eklenmektedir)


ALEMDAĞ STADI
GENEL KONUM: Alemdağ Mahallesi’nin girişinde, askeriyenin yakınında, ormanlık alanda...
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Şile otobanına girdikten sonra Şile’ye doğru devam edilecek. Sultanbeyli/Sancaktepe çıkışı geçilecek, Kirazlıdere / Alemdağ / Taşdelen tabelasından sağa doğru girilecek. Sola dönülerek Alemdağ tabelaları takip edilecek. Yol Taşdelen’in içinden dümdüz devam edilecek ve Alemdağ tabelaları izlenecek. Yolun bittiği yerden sola dönülecek, yine tabela göreceksiniz. Yaklaşık 1 km sonra sağda komanda tugayı giriş kapısına gelince sola dönülecek. Burada 15. Füze Üs Komutanlığı yön tabelası var. 300 m sonra Alemdağ Stadı tabelasından sağa dönülecek, stat 200 metre sonra solda.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Otobüslerde Alemdağ yerine Alemdar yazar, buna dikkat edelim. Anadolu yakasında 11A (Üsküdar-Alemdar), 14A (Kadıköy-Alemdar), 14AK (Kadıköy-Ziverbey-Alemdar), 9ÇN (Çekmeköy-Nişantepe) otobüslerine binip ‘Saray Sokak’ durağında (Alemdağ merkezden bir önceki durak) ineceksiniz, ormanın içine doğru stadı 5-10 dakika kadar yürümeniz gerekiyor. Avrupa yakasından 522 (Alemdar-Mecidiyeköy-Çıksalın) otobüslerine binip Saray Sokak durağında inmeniz gerek. Ancak toplu taşımayla stada ulaşmanın oldukça zaman aldığını ve buna göre çok önceden çıkmanız gerektiğini hatırlatmamız gerek.

ALİBEYKÖY STADI
GENEL KONUM: Alibeyköy Stadı’nın tam merkezinde, İstanbul’un ulaşımı kolay statlarından
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: TEM veya E5’ten Alibeyköy tabelaları izlenir, semt merkezinde caminin bulunduğu caddeden girilir, sağda ilk büyük caddeye girilir, stat solda kalıyor. Mısır heykelinin orada Kemerburgaz tabelasını izleyerek alternatif yoldan stada ulaşabilirsiniz, dereyi aşıp sola, Kemerburgaz yoluna saptığınızda biraz ileride stadı göreceksiniz. TEM’den Kemerburgaz-Alibeyköy yolundan gelirken stat zaten sağda görünüyor.
TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM: Şişli, Şişhane, Güzeltepe, İstoç ve Aksaray’dan kalkan tüm Alibeyköy minibüsleri; Eminönü, Alibeyköy, Şişli’den kalkan üzerinde Alibeyköy yazan tüm otobüsler stadın yakınından geçmekte.

ALİBEYKÖY PARSELLER STADI

ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Alibeyköy merkezden gelinerek Yeşilpınar tabelası izlenecek ve Veysel Karani Camii’ne gelmeden hemen önce, Cengiz Topel tabelası takip edilerek sağa sapılır. Stadı solda göreceksiniz. Eğer TEM üzerinden gelinirse Gaziosmanpaşa/Küçükköy/Alibeyköy tabelası izlenecek. Sağ tarafta Albayrak Stadı’nı göreceksiniz. Stadın sonrasındaki üst geçidin bitiminden Yeşilpınar tabelası izlenecek. Veysel Karani Camii geçildikten sonra biraz daha devam edilip göbekten U dönüşü yapılacak ve tıpkı Alibeyköy’den gelişte anlattığımız gibi stada varılacak.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: 39 (Akşemsettin Beyazıt), 39O (Yeşilpınar Otogar), 49A (Akşemsettin Şişli), 49Y (Yeşilpınan Şişli) 99 (Akşemsettin Eminönü) otobüslerine binip Cengiz Topel durağında inerseniz tam stadın önünde inmiş olursunuz.
Buna ilaveten, Atatürk Bulvarı’nı kullanan 47E (Binevler Eminönü), 39B (İmar Blokları Vezneciler), 49B (İmar Blokları Şişli), 47 (Yeşilpınar Eminönü), 39D (Yeşilpınar Yenikapı), 49 (Yunus Emre Mahallesi Şişli), 36T (Cebeci Mahallesi Taksim), 47N (Nur Sitesi Eminönü) hatlarına binip, Veysel Karani veya Parseller duraklarında inip kısa bir yürüyüşle stada ulaşabilirsiniz.
Aksaray, Şişli ve Şişhane’den kalkan Yeşilpınar minibüsleri de (Önünde ayrıca Veysel Karani tabelası bulunmalı) stadın yakınından geçer.


AYAZAĞA ATATÜRK STADI


GENEL KONUM: Belki de ulaşımı en kolay sahalardan birisidir. Ayazağa Mahallesi'ne girildiği anda saha karşımıza çıkacaktır Çünkü Ayazağa Mahallesi’nin tek giriş çıkışı vardır.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Maslak istikametine doğru ilerlerken büyük iş kulelerini uzaktan gördüğünüz anda sağ şeritten seyir halinde gidin. Tabelaları takip edin ve Ayazağa, Kağıthane tünelini kullanarak devam edin. Zaten yol sizi direkt olarak Ayazağa’ya götürecektir. Uzunca bir yokuştan indikten sonra Ayazağa girişinden sağa döneceksiniz ve 20 metre gittikten sonra Ayazağa Atatürk Stadı’nı sağ tarafınızda göreceksiniz. (Ayazağa İlköğretim Okulu ile yan yana)
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Topkapı istikametinden gelenler için Cevizlibağ otobüs duraklarında 41 AT Ayazağa Köyü otobüsüne binilmesi gerekmektedir. Beşiktaş istikametinden gelmek isteyenler için Kabataş’tan yine 41 E Ayazağa Köyü otobüslerine binmeniz gerekmektedir. Taksim istikametinden gelmek için ise metro ile ulaşmanız mümkündür. 4.Levent Metro durağında indikten sonra yeşil tabelalı Ayazağa minibüsleri mevcuttur. Ayazağa sınırlarına girdikten sonra stadı kolaylıkla göreceksiniz. Stadı gördüğünüz anda düğmeye basın ve Ayazağa Meydan’da inin. 30 adımlık bir yürüme mesafesiyle kendinizi Ayazağa Atatürk Stadı’nda bulacaksınız.
"Taksim istikametindeyim ve aracım yok" diyorsanız, Üstelik De maçın başlamasına çok az bir süre kaldı diyorsanız, Taksim’den metroya binip 15 dakikalık bir mesafe sonrasında İTÜ-Ayazağa Kampüsü durağında ineceksiniz. ‘’Plazalar’’ yön tabelalarını takip edip yürüyen merdivenleri kullanarak yukarı çıkacaksınız. Hemen bir minibüse binip 5 dakikada Ayazağa Atatürk Stadı’na ulaşmış olacaksınız. Yani Taksim’den Ayazağa Atatürk Stadı’na ulaşmak, toplu taşıma araçlarıyla sadece 20 dakikadır.


BAĞCILAR MAHMUTBEY STADI
GENEL KONUM: İlçe merkezinin epey uzağında olsa da ulaşım olarak İstanbul’un rahat statlarındandır.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: TEM’den gelirken İSTOÇ/Mahmutbey tabelasından girin. Holiday Inn Oteli’nin tabelasını göreceksiniz, takip edin. Bir kavşağa ulaşacaksınız, sağa devam edin. Stat ileride sağda görünecek. Eğer havalimanı bağlantı yolundan geliyorsanız Güneşli/Mahmutbey tabelasından girip Holiday Inn Otel tabelalarını izleyin, oteli geçin ikinci sağdan dönün, stadı göreceksiniz.
TOPLU TAŞIMA: Topkapı’dan kalkıp Bayrampaşa bağlantı yolunu kullanan kırmızı şapkalı Başakşehir minibüslerine binin (Önünde muhakkak Göztepe/Mahmutbey yazmalı) stadın hemen üstündeki caddede inersiniz. İncirli-Bağcılar-İstoç minibüsleri de stadın üstünden geçer (Pazar hariç). Şirinevler’den kalkan kırmızı tabelalı Güneşli-Evren Mahallesi minibüslerinin son durağı stadın önüdür. Yenibosna’dan kalkan sarı tabelalı Güneşli-İstoç minibüslerine İstoç’tan binerseniz stadın tam önünde inersiniz, tersi istikametten gelirseniz stadın üst caddesinde inersiniz, pazar günü bu hattın son durağı stadın hemen önüdür. Bakırköy’den kalkan 98M (Bakırköy-İstoç) otobüsüne binip Çeşme durağında inerseniz, biraz yürümeyle stada varabilirsiniz, pazar günü bu otobüsün son durağı stadın hemen yanıdır. Çok zor durumda kalırsanız herhangi bir İSTOÇ otobüsüne binin, otobüs İstoç’a girdikten sonra ilk durakta inin, köprünün altından yürüyün 10 dakikalık bir yürüyüşle stada varacaksınız.BAHÇELİEVLER İL ÖZEL İDARE STADI
GENEL KONUM: Yenibosna’da E5’e yakın, Koçtaş, Adli Tıp ve İhlas Koleji’nin arkasında.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: E5’ten devam ederken Yenibosna tabelasını izleyip Köyiçi’ne girin. Köyiçi’nde her sokak tek yön sistemi çalışır. Köyiçine girdikten sonra solda park ve okulu göreceksiniz, geçtikten sonra ikinci sola (Zile Sokak/tam karşısında Yenibosna hastanesi var) girin, sokağı bitirip sol yapın, stadı göreceksiniz. TEM’den gelirken havalimanı bağlantı yoluna girin, Çobançeşme tabelasından girip Yenibosna tabelalarını izleyin…
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Metrobüste Yenibosna durağında inin, göreceğiniz Koçtaş’ın arka tarafına doğru yürüyün. İstanbul’un birçok yerinden gelen otobüslerle Kuleli durağına gelip stada yürüyebilirsiniz. 98B (Yenibosna-Bakırköy), 31 (Yenibosna-Yenikapı) otobüsleri nispeten daha yakından geçer.

BAKIRKÖY BELEDİYE STADI
GENEL KONUM: İsmi yanıltmasın, Bakırköy ilçe merkezinin oldukça dışında, Osmaniye Mahallesi’nde, Bahçelievler’e daha yakın bir stattır. İki tane stat vardır, büyük olanı E5’ten görülür ancak amatör maçlar ufak olanında oynanır. Bakırköy Adliye Sarayı’nın yanında olduğundan ulaşımı kolaydır.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: E5 veya sahilyolundan gelirken Merter/Veliefendi tabelasını izleyin ve Marmara Forum Alışveriş Merkezi’ne gider gibi devam edin. Alışveriş merkezinin hemen yanından Adliye yönüne doğru girin (e5’ten geliyorsanız sağa, sahil yolundan geliyorsanız sola). İlk sağda ‘Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’ tabelası göreceksiniz, buradan girin.
TOPLU TAŞIMA: 94 nolu Osmaniye-Eminönü otobüslerinin son durağından biraz yürümeyle varabilirsiniz. Aksaray-Havalimanı Metrosu’nda Bakırköy/İncirli durağında inip, 10-15 dakikalık yürümeyle varabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Adliye’ye doğru yürümek. Adliye’nin yanındaki pazarın içinden geçerek yolu kısaltabilirsiniz. Hafta içi metronun oradan stadın oraya direkt minibüs de vardır. Bağcılar-İncirli-Adliye minibüsleri de bir başka alternatiftir.

BAŞIBÜYÜK STADI
GENEL KONUM: Kayışdağı eteklerindeki Başıbüyük Mahallesi’nin tam merkezindeki bu stada ulaşım oldukça kolaydır.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: E5’ten Maltepe yönüne giderken Başıbüyük ve Süreyyapaşa Hastanesi tabelalarını izleyin. Yol size tepelere doğru çıkaracak, Süreyyapaşa Hastanesi’ni geçtikten hemen sonra mahalle girişinde stat solda kalıyor. TEM Otoyolu’ndan gelmek isterseniz Dudullu/Kayışdağı tabelasından girip buradan Başıbüyük’e devam edebilirsiniz.
TOPLU TAŞIMA: Maltepe’den kalkan ve e5’ten de binebileceğiniz Başıbüyük/Fındıklı minibüsleri stadın önünden geçer. 19B (Kadıköy-Başıbüyük) ve 133F (Yedpa-Fındıklı-Maltepe-Cevizli) hatları stadın tam önündeki ‘Spor Tesisi’ durağından geçer.

BAYRAMPAŞA BELEDİYE STADI
GENEL KONUM: Eski ismi Kartaltepe Stadı olan bu stat çoğu kez Bayrampaşa Çetin Emeç Stadı’yla karıştırılır. İlçe merkezinin dışında, Kartaltepe Mahallesi sınırları içindedir.
ÖZEL ARAÇLA GELİŞ: TEM’den gelirken Metris mevkiinde Otogar/Hal tabelası izlenerek bağlantı yoluna girilir. İkinci kavşaktan (Kartaltepe/Kocatepe) tabelası izlenir. Mahalleye girdikten sonra sağdan ilk büyük caddeye (Bayrampaşa tabelası gösterilir) girilir. Stat ileride.
Topkapı/Aksaray tarafından gelirken Bayrampaşa bağlantı yoluna girilir, Kartaltepe/Kocatepe tabelası izlenir. Yol ikiye ayrılır, siz sağdan devam ederek stada ulaşabilirsiniz.
TOPLU TAŞIMAYLA GELİŞ: Aksaray-Havalimanı metro hattında Kartaltepe/Kocatepe durağında inilir. İstasyonun karşısındaki bayıra devam edilir, sokak bitirilir, sola dönülür. Yürümek istemezseniz metronun önündeki HT5 Karadeniz-Metro otobüsleri stadın önünden geçer.


BEYLİKDÜZÜ STADI
GENEL KONUM: İstanbul’un en ücra statlarından biri olup, Beylikdüzü ilçe merkezinin oldukça uzağındadır. Toplu taşımayla ulaşım oldukça kısıtlıdır.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Beylikdüzü’nde Adakent ve Megakent’i bitirip güneye, Kavaklı Sahili’ne doğru devam edeceksiniz. Bir kavşağa geleceksiniz, sağa devam edin. Bulunduğunuz cadde Anadolu Bulvarı olacak. Dördüncü büyük caddeden sağa sapın, stadı göreceksiniz. TEM ve E5’ten Yakuplu tabelalarını izlen, Yakuplu’ya geldiğinizde Kavaklı tabelalarına devam edin. Yol sizi bir kavşağa getirecek. Sağa Beylikdüzü’nü verir, siz düz devam edip yukarıdaki tarife göre stadı bulacaksınız.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Beylikdüzü Migros’un oradan kalkan Beylikdüzü-Kavaklı-Gürpınar minibüslerinden 3 hat numaralı olana binmeniz gerekiyor ancak binmeden önce muhakkak şöföre sorun.ÇAKMAK STADI
GENEL KONUM: İstanbul Çevreyolu’na yakın, Ağaoğlu MyCity otelin yanında, Tavukçu Yolu üzerinde
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: TEM’den Şile otobanına girer girmez sağa (Tepeüstü/Organize Sanayi/Çakmak/Ümraniye) tabelasından sağa dönülecek. IKEA girişi geçilip yokuş çıkıldığında Dudullu/Organize Sanayi tabelası yönünde sola devam edilecek. Kavşağın hemen çıkışında sağdan ilk sokağa girilecek (Girişin sağında pastane, solunda pideci var) Sokaktan yokuş aşağı inilip trafik ışığına gelince sola dönüldüğünde stat 300 metre sonra sağda.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: İETT hatlarıyla birçok yerden ulaşım mümkün: 10 (Ümraniye Devlet Hastanesi-Üst Bostancı), 13 (Ataşehir-Çakmak-Kadıköy), 131T (Taşdelen-Ümraniye), 131YS (Yenidoğan-Ümraniye), 13A (Altunizade-Çakmak), 14ES (Esenşehir-Kadıköy) ve Avrupa yakasından 253 (Taksim-Mecidiyeköy-Batı Ataşehir) otobüslerine binip Çakmak yakınlarına geldiğinizde ‘Spor Tesisi’ durağında inmeniz yeterli. 


ÇEKMEKÖY STADI
GENEL KONUM: Şile otobanına yakın, Çekmeköy Mezarlığı'nın yanında, ulaşımı kolay bir stat...
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Şile otobanına girdikten sonra Çekmeköy/Çavuşbaşı tabelalarından sapın. Yonca kavşağı dönüp otobanın altından geçtikten sonra yokuşun tepesine kadar sol taraftaki tüm sokaklar stada çıkıyor ancak sola dönüş olmadığı için sağdaki sokaklardan birine girip dönüş yapmak gerekiyor.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Avrupa yakasından 122M Şahinbey-Mecidiyeköy otobüsüne binip ‘Kültür Sokak’ durağında inip aşağı doğru biraz yürümeniz yeterli. Anadolu yakasından 9Ç (Üsküdar-Çekmeköy), 14ÇK (Kadıköy-Şahinbey), 14ŞB (Kadıköy-Şahinbey), 9Ş (Üsküdar-Şahinbey), 11 ÇB (Kavacık-Çavuşbaşı-Ümraniye) otobüsleriyle aynı durakta inilir.


ÇİLEKLİ STADI
GENEL KONUM: Üçüncü Levent’te, FSM Bağlantı Yolu’nun kenarında.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Zincirlikuyu tarafından gelirken Levent Metro İstasyonu’nu sağda gördükten sonra ilk caddeye (Levent Caddesi) girin, devam edin. Solda TSYD’yi gördükten sonra aşağı devam edin, yol sizi Çilekli’ye çıkaracak. Maslak tarafından gelirken 4. Levent civarlarında Etiler’e bir yol verir, bu yolu takip ederek de stada varabilirsiniz.
TOPLU TAŞIMA: Stadın önünden geçen tek otobüs hattı 59RS (Rumeli Hisarüstü-Sarıyer). Otobüs veya metro ile Levent Çarşı’ya gelip, karakol istikametine doğru 15 dakikalık bir yürüyüşle stada varabilirsiniz.


DUDULLU STADI
GENEL KONUM: Dudullu semt merkezinde, minibüslerin son durağının hemen arkasında.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Şile otobanına girin. Dudullu Organize Sanayi tabelasını takip edin ve otobandan çıkın. Trafik ışıklarına gelince sağa, Dudullu/Ümraniye tarafına dönün. Sağda kalıp Dudullu istikametine devam edilecek. Dudullu Meydan’a geldiğinizde Ataşehir tabelasını izleyerek sola dönün, ilk sağdaki sokağa girin. Sonra ilk sola, Dudullu minibüslerinin son durağına doğru dönün. Stat 200 metre ileride solda.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Anadolu yakasından Dudullu minibüslerinin son durağı stadın hemen yanında. Otobüslerle de Dudullu’ya çok fazla alternatif var. Dudullu durağında inip kısa bir yürüyüşle stada varabilirsiniz. Anadolu yakasının bütün büyük yerleşimlerinden (Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Sultanbeyli) Dudullu'ya otobüs mevcut. Avrupa yakasından gelenler için en iyi alternatif 522 (Alemdağ-Mecidiyeköy-Çıksalın) ve 522B (Yenidoğan-Topkapı) hat numaralı otobüsler.


ESENLER BELEDİYE STADI
GENEL KONUM: Esenler ilçe merkezinin oldukça uzağında, Atışalanı’nın alt kısımlarında.
ÖZEL ARÇALA ULAŞIM: Bayrampaşa TEM bağlantı yolundan Mahmutbey’e doğru gidilirken Atışalanına girilir, bir müddet devam ettikten sonra gelinen dörtyol ağzından sağa, Kemer Caddesi’ne girilir. Bu caddede üçüncü sola girilir, stat ileride aşağıda. Ayrıca TEM’den gelirken Tekstilkent/Atışalanı tabelaları izlenerek Atışalanı’na girilerek de stada ulaşılabilir. Devran Koleji tabelaları izlenir yahut dev elektrik trafolarına doğru gidilirse de stat bulunur.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Stadın yakınından toplu taşıma aracı geçmez bu nedenle 10 dakikalık bir yürüyüş yapmanız gerekecek. Eminönü, Yenikapı, Taksim gibi yerlerden Başakşehir, Güneşli, Bağcılar, Turgutreis gibi yerleşim yerlerine giden tüm otobüslere/minibüslere binip ‘Çiftedutlar’ durağında inmeli, aşağı doğru yürümelisiniz, zaman zaman sormakta fayda var. Ayrıca Bakırköy’den 98G, Eminönü’nden 33 ve 33ES, Yenibosna Metro’dan 36CY, Mecidiyeköy’den 33M, Esenler Metro’dan HT2’ye binip ‘Atışalanı Lisesi’ durağında inerseniz, stada nispeten daha yakın bir yerde inersiniz.


EYÜP BAHARİYE STADI

GENEL KONUM VE ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Eyüp Sultan Camii'nden 500 metre ileride, Haliç kenarındadır. Haliç sahilinde olması nedeni ile özel araç ile gelişi kolaydır.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Eminönü, Taksim, Yenikapı, Beyazıt'tan tabelasından Eyüp yazan tüm otobüsler stadın önünden geçer. Aksaray'dan kalkan Alibeyköy minibüslerinin tamamı buradan geçer.


GÜRPINAR STADI
GENEL KONUM: Gürpınar sahilde, özel araç olmaksızın ulaşımı oldukça zor bir stat.
ARAÇLA ULAŞIM: E5’ten Beylikdüzü-Büyükçekmece istikametine giderken Beykent sapağına girin ve Beykent tabelalarını izleyin. Beykent’e girdikten sonra dörtyolu geçin, bir müddet daha devam ettikten sonra yol ikiye ayrılacaktır, siz sağa devam edeceksiniz. İleride sağa yol ayrıma olacaktır. Sağa sapın, bu yolu (Turgut Özal Caddesi) bitirin. Ana yola vardığınızda hafif sağ tarafta aşağı doğru inen bir sokak (Piri Reis) göreceksiniz, zaten stadın tabelası da var, stat yolun solunda. Büyükçekmece Merkez’den sahil yolunu takip ederek de stada varabilirsiniz.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: 458 (Yenibosna Metro Gürpınar) ve HT58 (Avcılar Metrobüs Gürpınar) otobüslerine binip Eski Gürpınar Belediye binası durağında inip stada yürüyebilirsiniz ancak stada çok dik bir yokuştan gidildiği için ulaşımınız oldukça zor olacaktır. Ayrıca Beylikdüzü Migros’un oradan kalkan Büyükçekmece/Gürpınar minibüsleri de stadın oradan geçer.


KARADOLAP STADI
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Alibeyköy merkezden gelinerek Yeşilpınar tabelası izlenecek ve Veysel Karani camisinden sonraki ışıklardan sola dönülerek BP benzin istasyonun yanından içeri girilecek. Eğer TEM üzerinden gelinirse Gaziosmanpaşa/Küçükköy/Alibeyköy tabelası izlenecek. Sağ tarafta Albayrak Stadı’nı göreceksiniz. Stadın sonrasındaki üst geçidin bitiminden Yeşilpınar tabelası izlenecek. Yeşilpınar meydandan sonra BP istasyonuna varınca sağa dönüp stadı ulaşabilirsiniz.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Şişli, Yenikapı, Beyazıt, Eminönü ve Aksaray yönlerinden Yeşilpınar ve İmar Blokları’na giden tüm otobüslere binilip Veysel Karani Camii durağında inilecek. Cami karşısındaki BP benzin istasyonundan içeri doğru 300-400 metre yürünerek stada ulaşılabilir. Yürümek istemiyorsanız Eminönü’nden kalkan 47E (Binevler-Eminönü) otobüsünün son durağı stadın yanındadır.

KARTAL BULVAR (KUBİLAY KÖSE) STADI
GENEL KONUM: Kartal Esentepe Mahallesi Stadı sınırları içinde, çevresi kapalı, yakınına gitmedikçe göremeyeceğiniz bir stat.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: E5’ten Pendik istikametine giderken Kartal’da güney yan yoldan devam edin. Kartal Devlet Hastanesi’ni geçtikten sonra dikkatli olun, ileride sağda bir camii göreceksiniz, o camiye gelmeden hemen önce girin. Bu caddeden devam edin. Üçüncü kavşaktan sola dönün, uzun süre devam edin, Esentepe otobüs durağını ve taksi durağını göreceksiniz, duraktan sonraki ikinci sokaktan içeri girin.
TOPLU TAŞIMA: 16 B (Kadıköy-Topselvi) otobüsüne binip Esentepe’de inebilirsiniz. Avrupa yakasından gelecek olanlar metrobüsle Uzunçayır’a gelip, burada 16B’ye binebilir.


KAZIM KARABEKİR MEVLANA STADI
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: TEM’den Gaziosmanpaşa/Alibeyköy/Küçükköy tabelasını izleyin. Sağınızda Albayrak Stadı’nı gördükten sonra sağa sapın, köprülü kavşağı kullanarak yolda tersi istikamete geçmeniz gerekiyor. Ters istikameke girdikten hemen sonra sağa sapın, caddede devam edin, beşinci sokaktan sağa sapın, stadı göreceksiniz. Hatta yol kenarında yakında yapımı bitecek Gaziosmanpaşa Devlet Hastanesi inşaatı bulunmakta. Saha bu hastanenin üstünde kalmaktadır. (Otobandan görünmektedir)
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Bu sahaya geliş için İstanbul’un muhtelif yerlerinden kalkan Yeşilpınar otobüsleri ve minibüsleri kullanılabilir. Son durak sonrasında Petrolofisi benzin istasyonundan aşağı doğru inilerek sahaya ulaşılır. Yeşilpınar tarafından geçen her otobüs ve Küçükköy’den gelerek Gazi Mahallesi’ne giden her araç sahanın alt kısmından geçtiği için Albayrak Stadı’nın ordaki durakta inerek 300-400 metre yürünerek sahaya ulaşılabilir.


NAMIK SEVİK STADI


GENEL KONUM: Fatih’te, Silivrikapı-Belgradkapı mevkiinde, Sur dibinde…
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Topkapı-Zeytinburnu yolunda Abdi İpekçi Spor Salonu tabelalarını takip ederek ilerleyin. Salonun orada el heykelinden dönün ve surun içine girin. Düz devam edin, stadın girişi 400 metre ileride solda ancak çok dar bir giriş, kaçırmamaya çalışın.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Eminönü, Taksim, Beyazıt ve Mecidiyeköy’den hat numarası 93’le başlayan tüm Zeytinburnu otobüslerine binip Belgradkapı durağında inin, surdan içeri girin. Topkapı’dan kalkan Zeytinburnu minibüslerini de kullanabilirsiniz.


SEFAKÖY KARTAL STADI


GENEL KONUM: Küçükçekmece ilçesinde, Kemalpaşa Mahallesi sınırları içinde, Nahit Menteşe Lisesi yanında, İstanbul’un bulunması zor statlarından biri…
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: E5’ten Avcılar yönüne giderken, Beşyol Durağı’nı geçtikten sonra sağ şeritten devam edin, Cennet/Yeşilova/Gültepe tabelasını sakın kaçırmayın, buradan içeri girin. 200 metre kadar ilerledikten sonra sağdaki ilk caddeye (Bağlar Caddesi) girin ve bu caddeyi bitirin. Sultanmurat Caddesi’ni göreceksiniz, sola dönün. Üçüncü soldan içeri girin, stat ileride solda görünecek.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Küçükçekmece-Sefaköy minibüslerine binilip Çardaklı durağında inmelisiniz. Orada birilerine stadı sormak mantıklı olacaktır. Metrobüste Beşyol durağında inip yürüyebilirsiniz de…


SİLİVRİ STADI


ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: İstanbul’dan Silivri Stadı’na ulaşım oldukça basittir. En basit ve çabuk ulaşım otobandan geliştir. Otobandan Selimpaşa gişelerinden çıkılır. Selimpaşa gişelerinden çıktıktan sonra Silivri istikametine doğru yol alınır. Silivri tabelasının göründüğü girişten sağa doğru girilir. Burada yani sağa girişten sonra sola da dönüş veren bir kavşak görürsünüz. Bu kavşağı gördüğünüzde sola dönmeyip yan yoldan aşağı doğru yol alınır. Yan yolda ilçe itfaiyesi bulunur. Burada yol bitip de ışıklar görüldüğünde sağa sapılır stada ulaşmışsınızdır. Yan yoldan aşağı inişte stat sağ tarafınızda görülecektir. Hususi oto ve otobüslerin mecburi yolundadır. Aynı ulaşım şekli hususi otolar içinde geçerlidir. 
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Yenibosna’dan sık sık 303 kodlu Silivri otobüsleri kalkar. Tavsiyem kesinlikle bu otobüslerle yolculuk etmemenizdir aksi takdirde bu otobüslerle 45 kilometrelik yol size en az 2 saat kaybettirir.


SİLİVRİ ORTAKÖY STADI
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Bu stada ulaşım en ideal hususi otolarla olur. Ortaköy’e İstanbul’dan halk otobüsü veya İETT yoktur. İstanbul’dan otobandan veya E-5 karayolundan Selimpaşa ayrımından gişelerden çıkar çıkmaz sağa dönülür ve Ortaköy istikametine köy içine girene kadar devam edilir. Köy meydanında bulunan tek camiyi gördükten sonra hemen caminin ilk solunda bulunan yola sapılır bu yol sizi doğrudan stada götürecektir.
TOPLU TAŞIMA: Otobüsle gelecekler içinde kesinlikle Selimpaşa’da inilmesi tavsiye edilmez. Selimpaşa’da inildiğinde taksi ile stada ulaşabilirsiniz ancak. Silivri Otogar’da indikten sonra buradan Ortaköy’e kalkan minibüslerle köye ulaşılır.

SPOR AKADEMİSİ STADI
GENEL KONUM: Anadolu Yakası'nda, Beykoz'daki Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksekokulu sınırları içerisindedir.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Anadolu yakasındaysanız sahil yolunda Anadolu Hisarı’nı doğru gideceksiniz, fakülte yolun hemen kenarında… Avrupa yakasından gelenler için en ideal yol FSM Köprüsü’nü kullanmak. Köprü çıkışında Anadolu Hisarı tabelasını izleyip bayır aşağı devam edin. Stadı solda göreceksiniz ancak mutlaka fakültenin içine girmeniz gerekiyor. Fakülte park ücreti alıyor.
TOPLU TAŞIMA: Üsküdar'dan 15, 15KÇ, 15M, 15N, 15P, 15ŞN, Ortaçeşme'den 11H, 15TY, Kavacık'tan 14M, Küçüksu'dan da 15ÇB veya 15E, Kadıköy veya Beykoz'dan da 15F'ye binmeniz gerekir. Avrupa yakasından FSM köprüsünü kullanan 500T’leri kullanıp Kavacık’ta inip aktarma yapmak en mantıklısı. Kavacık’tan minibüs de mevcut.

ŞENLİKKÖY STADI
GENEL KONUM: Florya, Şenlikköy Mahallesi’nin merkezinde, Atatürk Ormanı’nın kenarında…
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: E5 veya Sahil Yolu’ndan gelirken Florya tabelalarını izleyeceksiniz. Tabelalar sizi Yeşilköy Caddesi’ne çıkaracak. Flyinn Alışveriş Merkezi’ni gördüğünüz ışıklardan içeri girin, düz devam edin. Şenlikköy Mahalle Muhtarlığı’nın tam karşı sokağında stadın girişi görülecektir.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Florya’ya Yenibosna’dan (73T) ve Taksim’den (73F) otobüs, Sefaköy’den minibüs mevcuttur. Bunlara binilip Şenlikköy durağında inmelisiniz.. 


YENİSAHRA STADI
GENEL KONUM: Ataşehir’e bağlı Yenisahra Mahallesi’nin biraz dışında, vadide kalan, bulunması nispeten kolay bir stat.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Avrupa yakasından gelirken her iki köprüden de Kozyatağı tabelalarını izleyin, Kozyatağı Kavşağı’na geldiğiniz zaman Kadıköy tabelalarını izleyin. Yanyoldan ilerlerken sağınızda Optimum Alışveriş Merkezi’ni göreceksiniz, alışveriş merkezini geçer geçmez aşağı doğru inen bir yol göreceksiniz, buradan inin. Yolu takip edin, stadın önüne varacaksınız. Anadolu Yakası’nda Kartal/Pendik tarafından gelirken de benzer tarif geçerli. Ters istikametten gelirken Erenköy/Sahrayıcedit tabelalarını izleyip içeri girmeniz ve yolun tersine geçmeniz gerekir.
TOPLU TAŞIMA: Stadın hemen önünden İETT geçmez ancak en mantıklısı E5’i kullanan herhangi bir otobüs veya minibüsle Optimum Alışveriş Merkezi’nde (Yenisahra durağı) inip yürümek. 

YEŞİLOVA ESNAF STADI


GENEL KONUM: Küçükçekmece ilçesinde, Yeşilova Mahallesi'nde, E5'e yakın
TOPLU TAŞIMA: Metrobüs'te Florya durağında inip, benzinliğin olduğu caddeden içeri yürüyorsunuz, 300 metre ileride sağda. Büyükçekmece, Silivri, Avcılar yönüne giden tüm otobüslere binip 'Bağlar' durağında inip benzinliğin olduğu caddeden içeri yürümeniz yeterli.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: E5'ten Sefaköy-Avcılar yönüne giderken Beşyol'u geçtikten hemen sonra yanyola girin, Yeşilova/Gültepe/Cennet tabelasından girin, bir müddet ilerledikten sonra ilk sola dönün. Stat ileride solda. Yahut Beşyol'dan Küçükçekmece'ye doğru yanyoldan devam edin, BP benzin istasyonundan hemen içeri girin, ileride sağda.


YILDIZTABYA STADI

TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM:
Eminönü'nden 37E - 399C - 399 - (Yıldıztabya - Cebeci - Küçükköy otobüsleri)
Beyazıt'tan 39C otobüsü
Aksaray - Topkapı'dan Gaziosmanpaşa-Yıldıztabya minibüsleri
37E ile gelinirse, Yıldıztabya durağında inilip benzincinin yanından bayır aşağı inilecek ve yaklaşık 250-300 metre rampa aşağı gelinecek ve soldan merdivenler takip edilecek.
39C, 399C ve 399 ile gelinirse küçük oto sanayi durağında inilip soldan yukarı çıkılacak.
Aksaray ve Topkapı Münübüs ile gelinirse yine küçük oto sanayide inilip yukarı çıkılacak.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: TEM'den gelinirse Gazi Mahallesi çıkışından çıkılıp , Albayrak Sahası'nın önünden geçilip Alibeyköy tabelası izlencek ve küçük oto sanayi karşısından stada girilecek.
Eyüp yönünden gelinirse, Alibeyköy meydandan Küçükköy tabelası takip edilecek ve yine küçük oto sanayinin karşısından giriş yapılacak.
Gaziosmanpaşa yönünden gelinir ise minibüs yolu takip edilecek ve Alibeyköy girişinden Küçükköy yoluna dönülecek, küçük oto sanayi karşısından giriş yapılacak.

ZEYTİNBURNU HASAN DOĞAN STADI


GENEL KONUM: Turan Güneş Caddesi, Veliefendi-Çırpıcı mevkiinde, Perdeciler Sitesi’nin girişinde, Adnan Şenses’in benzin istasyonunun hemen arkasında.
ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM: Sahil yolundan ilerlerken ‘Zeytinburnu’ tabelasından girip uzun süre devam edin. Girdiğiniz cadde Turan Güneş Caddesi olacaktır, düz devam ederseniz solda göreceksiniz. E5'ten gelecekseniz, Bakırköy Veliefendi tabelasını izleyin. Marmara Forum’un tam karşısındaki caddeye girerseniz de stadın oraya çıkarsınız.
TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM: Eminönü, Taksim, Beyazıt ve Mecidiyeköy’den hat numarası 93’le başlayan tüm Zeytinburnu otobüslerine binip stadın önündeki Veliefendi durağında inebilirsiniz. Ancak en mantıklısı metrobüs, metro veya tramvayla Zeytinburnu durağında inmek. Buradan dilerseniz 10-15 dakikalık bir yürüyüşle stada ulaşabilir yahut yukarıda bahsettiğimiz otobüslerden birine binerek ‘Turan Güneş Caddesi’ durağında inmek. Yani hem kuzeyden hem güneyden stada ulaşım sağlanabilir.

Oklalıspor'da 3 puan 'çanta'da

İstanbul 2. Amatör Lig 1.Grup'ta ilk hafta maçında Oklalıspor sahasında Çantaköyspor'u 5-0 mağlup etti.