Cuma, Eylül 21, 2018

Kocatepe: Artık futbolda fiziksel parametreler de önemli

Genç yaşına rağmen Uefa B lisansına ve Scouting belgesine sahip olan Mehmet Kocatepe, yüksek lisansını da sağlık bilimlerinde hareket ve antrenman bilimi dalında yaptı.


Kocatepe altyapılarda geliştirdiği kendine özgü antrenman drilleri, program ve performans testleri sistemleri ile başarılı bir grafik çizdi.


Genç teknik adam "Futbolun hızla gelişmesiyle birlikte teknik kapasite ile beraber, fiziksel parametreler de çok büyük önem kazanmaktadır. Bu çerçevede sporcuların sezon öncesindeki kondisyonel özelliklerini tanıyıp, analiz edip ve sezon içerisinde sporcuların form grafiğini takip ederek performansını en üst seviyelerde tutmayı amaçlıyoruz. Altyapılardan başladığımız bu süreci A takım seviyesine de ulaştırdık.  En önemli kazancımız ise yetiştirdiğimiz futbolcuları profesyonel bir seviyede bilinçli bir sporcu olarak bütünsel bir yönlülük kazandırmak" dedi.


MUHABİR:OĞUZHAN AKGÜNDÜZ

Hiç yorum yok:

Zirveden birden dibe: BAL'dan trajik şekilde düşen 15 kulüp

Bölgesel Amatör Lig 2010-11 sezonundan bu yana hayatımızda. Bu ligin özellikle düşme statüsü tartışılırken, dünyada eşi benzeri bulunmayan s...