Çarşamba, Eylül 16, 2020

Arapgirspor'un BAL isyanı


Pandemi döneminde amatör liglerin sonlandırılması ve ardından yaşanan süreç bazı takımların tepkisini çekti. Malatya Bölgesel Amatör 1. Ligi takımı Arapgirspor da Bölgesel Amatör Lig'e alınmamasına tepki gösteriyor.

Arapgirspor Başkanı Metin Akyüz, güçlü bir kadroyla yatırım yaptıkları sezonun haksız uygulama nedeniyle uçup gitmek üzere olduğunu söyleyerek şöyle devam etti:

“Malatya Süper Amatör’de iki grup var. İlk 3’e giren takımlar play-off’a yükseliyor. Biz de grup ikincisi olarak play-off hakkını aldık ancak Covid-19 salgını nedeniyle ligler iptal edildi, play-off oynanamadı. TFF, her iki grup liderini BAL’a alıp bizim emeğimizi yok saydı. Oysa, Sakarya, Bursa, Trabzon gibi illerde farklı uygulamalar gerçekleştirildi, haklar tanındı. Tahkim’e başvurduk. 22 takımın durumu bizim gibiymiş. Biz kulüp olarak olumlu sonuç bekliyoruz. Binbir güçlükle yürüttüğümüz, gençleri kazanmak için verdiğimiz uğraşların heba olmasını istemiyoruz. Biz sadece adalet istiyoruz.”


Kaynak: futbolmedya.com

Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...