Pazar, Eylül 13, 2020

Amatör Kurul toplandı, durum parlak değil!


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Amatör İşler Kurulu, İstanbul'da toplandı.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre Kurul,  TFF Başkan Vekili ve Amatör İşler Sorumlusu Ali Düşmez'in başkanlığında toplantısını gerçekleştirdi.      

Toplantının ardından açıklamada bulunan Ali Düşmez, "2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig, büyükler ve gençler kategorilerinde yerel amatör ligler ile ilgili alınan kararlar, ülkemizde ve dünyada etkileri devam etmekte olan Kovid-19 salgın hastalığının seyri, hastalığa bağlı Sağlık Bakanlığı'mızın aldığı tedbirler ve uyguladığı talimatlar ile TFF Sağlık Kurulunun önerileri çerçevesinde yeniden değerlendirilecek olup, resmi açıklama önümüzdeki hafta içinde yapılacak değerlendirmeler sonucunda kamuoyu ile paylaşılacaktır" ifadelerini kullandı.

Resmi olmayan bilgilere göre ise toplantıda, liglerin ocak ayına kadar ertelenmesi ve o dönemki şartlara göre bir karar verilmesi yönünde TFF Yönetim Kurulu'na öneride bulunması kararlaştırıldı.

Toplantıya katılanların önemli bir bölümünün, oynanmama yönünde görüş bildirdiği de gelen haberler arasında. Bununla beraber konuyla ilgili kesin ve son kararı TFF Yönetim Kurulu verecek.

Haber: Efkan Bucak


Hiç yorum yok:

İşte Türkiye'nin en şanslı 13 amatör kulübü!

Pandemi nedeniyle 2019-20 sezonunda Türkiye’nin birçok ilinde amatör ligler yarım kalırken, TFF bazı illerde Bölgesel Amatör Lig’e yükselen ...