Cuma, Mart 23, 2018

106 gol yediler ama şampiyonluğa ulaştılar

İstanbul Amatör Küme'nin yeni ekiplerinden Avcılar 1903 Spor Kulübü'nün kısa zamanda elde ettiği şampiyonluğunun derin bir hikayesi var. 


2015 yılında kurulan ve liglere katılım gösteren Siyah Beyazlı ekip, bu sezon U19 Ligi 2. Küme'de şampiyonluğa ulaştı. Yer aldığı 2. Grup'ta oynadığı 14 maçın 12'sini kazandı; attığı 76 gole karşılık kalesinde 16 gol gördü ve 36 puan topladı.


Başarının mimarı olan kadroda yer alan oyuncuların büyük bir çoğunluğu, üç sezondan bu yana takımın formasını terletiyor. 2015-2016 sezonunda U16 Ligi'nde mücadele veren ancak rakip filelere 6 gol bırakıp kalesinde 106 gol görerek sıfır puanla grup sonuncusu olan kadro da bugün ile büyük ölçüde aynı.


Coşkuner: Kadromuzu hiç bozmadık
Kulübün kurucu Başkanı Halil Coşkuner, veteran da dahil olmak üzere kulübün birçok kategoride liglere katıldığını söyledi. 


U19'da elde edilen şampiyonluğun anlamına vurgu yapan Coşkuner, "Bugün kazandığımız başarının arkasında sabır ve zorluklarla geçen bir süreç yatıyor. İki sezon önce U16 Ligi'nde 106 gol yiyerek grup sonuncusu olan ile bugün 76 gol atarak şampiyon olan takım kadrosu büyük ölçüde aynı. Sadece iki, üç oyuncu eklendi. Kadromuzu hiç bozmadık. Onlara inancımızı her fırsatta dile getirdik ve bugün geldiğimiz noktada bizleri mahcup etmeyerek şampiyonluğa ulaştılar" dedi. 


Şampiyon kadroyu korumaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Halil Coşkuner, "A Takımımız 2. Amatör Küme 12. Grup'ta mücadele veriyor. Şampiyon kadrodan 10'a yakın oyuncumuz A Takım'da da sahaya çıkıyor. 2000, 2001, 2002 doğumlu oyuncular bunlar. Önümüzdeki sene yer alacağımız U19 1. Küme'de de yine aynı oyuncu grubuyla mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı. 


Muhabir: Gökhan Taner


Hiç yorum yok:

Arapgirspor'un BAL isyanı

Pandemi döneminde amatör liglerin sonlandırılması ve ardından yaşanan süreç bazı takımların tepkisini çekti. Malatya Bölgesel Amatör 1. Ligi...