Malatya Yeşilyurt Belediyespor'da hedef şampiyonluk


Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Malatya Yeşilyurt Belediyespor’un kulüp basın sözcüsü Kadircan Esen, bu sezon nokta transferler yaptıklarını kaydederek, şampiyonluk ipini göğüslemek istediklerini söyledi.

Transfer çalışmaları, yeni sezon hazırlıkları ve takımın hedefleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Esen, "İlk etap kamp çalışmamızı Malatya’da sürdürüyoruz. Hemen hemen istediğimiz bütün oyuncuları kampa dahil ettik. Sık sık kamp çalışmalarını ziyaret ediyoruz. Takımımız birinci etap kamp çalışmaları çerçevesinde güç ve kondisyon depoluyor” dedi.

Esen, futbolcuların hırs, azim ve isteklerinden memnun olduklarını belirterek, "Tecrübeli bir teknik heyetimiz var. Bunu kamp çalışmalarında da yakından görüyoruz. Ayrıca futbolcularımızın hırs, azim ve istekleri de kamp sürecinin oldukça verimli geçmesini sağlıyor. Bu sezon bizim adımıza çok daha farklı olacak. Futbolcuların gözlerinde o ateşi görmek mümkün" diye konuştu.

'Nokta transferler yaptık'
Transferde istedikleri oyuncuları aldıklarını dile getiren Esen, "Nokta transferler yaptık. Hocamızın ve transfer komitemizin listesinde yer alan futbolcuları kadromuza kattık. Şu anda kamp çalışmalarında denemeye aldığımız futbolcularda var. Eskişehirspor’da forma giyen Gabonlu Axel Meye’nin kardeşi Loris Meye’yi kamp çalışmalarımız kapsamında denemeye aldık. Bu oyuncuyla ilgili son kararı yine hocamız verecek. Belki 1-2 transfer daha olabilir ama denemeye alınan futbolcuların durumlarının netlik kazanmasından sonra buna karar verilecek" ifadelerini kullandı.

'Yeni sezonun planlamasını geçen sezon yaptık'
Yeni sezonda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu vurgulayan Kadircan Esen, bu doğrultuda çalıştıklarını ve hedeflerine ulaşacaklarına inandıklarını belirterek şunları söyledi:

"Geçen sezonun ikinci yarısında prestij maçları oynadık. Ancak ikinci yarıda analiz ettiğimiz, takip ettiğimiz ve izlediğimiz futbolcular vardı. Yeni bu sezonun hazırlıklarını geride kalan sezonun ikinci yarısından itibaren yapmaya başladık. Bu doğrultuda bir transfer listesi hazırlandı ve istediğimiz futbolcuları kadromuza kattık. Bu sezon ki hedefimiz şampiyonluk. Tabi zorlu ve iddialı takımlarla aynı grupta yer alacağız ama bizde çok iyi ve güçlü bir takımız. İnşallah hep birlikte hedefimize ulaşacağız."

(Malatya Haber)

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus