Salı, Ocak 17, 2023

Çırçırspor'da sezon hazırlıkları sürüyor


İstanbul'un köklü kulüplerinden Çırçırspor iki sezonluk aranın ardından bu sezon 2. Amatör Lig'de yer alacak. Turuncu-Siyahlı kulüp deneyimli teknik adam Haydar Arslan yönetiminde hazırlıklarını sürdürüyor.

70'lerin sonu ve 80'lerin başında altın çağını yaşayan Çırçırspor, futbolcularının büyük çoğunluğunnu üniversitesi öğrencisi/mezunu olmasından mütevellit bir dönem Türkiye'nin en kültürlü kulübü olarak tanınıyordu. Türkiye Kupası'na katılan, ayrıca 1999'da 3. Lig'e terfi maçlarında yer alan Çırçırspor o dönemden bu yana 2. Amatör'de mütevazı şekilde mücadelesine devam etmekte.

Fatih etibi 1982-83 sezonunda katıldığı Türkiye Kupası'nda ilk iki turda sırasıyla Bursa Kültürspor (1-0, 0-0) ve Bursa Demirtaşspor'u (1-0, 1-1) elemiş üçüncü maçında o dönem 2. Lig'de yer alan Edirnespor'a (0-4, 0-7) elenmişti.

Çırçırspor iç transferde şimdiye kadar Mehmet Ali Arasan ve Alparslan Şad'la sözleşme yenileyip bu iki ismin lisanslarını çıkardı.

Haber: Efkan Bucak

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Gerçekten güzel bir kulüp eski günlerini arıyor inşallah bu sene ilk kez güzel bir mücadele edeceğiz inşallah

Gazitepesporlu Zuma'ya teklif yağıyor

İstanbul 1. Amatör Lig ekiplerinden Gazitepespor'un Mısırlı futbolcusu Zuma'ya teklif yağarken Başkan Özal Gürkan "Mido'nun...