Cumartesi, Ekim 02, 2021

Eski F.Bahçeli Moussa Sow amatör kümede yönetici oldu


Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Babaeskispor'un genel kurulunda başkanlığa Senegalli Amadou Sow getirildi. 

Kendisin de eski bir futbolcu olan ve bir dönem BAL'da Çengelköyspor forması giyen 29 yaşındaki Sow Türkiye liglerindeki ilk Afrikalı kulüp başkanı oldu.

Fenerbahçeli eski futbolcu Moussa Sow'un kardeşi olan Amadou Sow, ağabeyi Moussa Sow'u da ikinci başkan yaptı.Takımın teknik heyeti ile tanışıp, ilk antrenmanını da izleyen Amadou Sow, Türkiye’de bir takımı alıp, alt yapısını kurarak, futbolcu yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Babaeskispor yönetim kurulu üyesi Bahadar Akçan, “Arayışlarımız vardı, daha önce Babaeskispor’da forma giyen ve şimdi menajerlik yapan bir arkadaşımız Sow kardeşlere projemizi anlatmış. Onlar da Türkiye’de bir futbol kulübünü ele alıp, futbolcu yetiştirmeyi planlıyorlarmış. Görüşmelerde bulunduk ve Amadou Sow’u imzaları atıp başkanlığa getirdik. Önümüzdeki günlerde Moussa Sow da ilçeye gelecek ve çalışmalara başlayacağız” dedi.


Hiç yorum yok:

Silivrispor tahliye kabusundan kurtuldu!

Göreve geldiği günden bu zamana kadar borçlar ve icralarla boğuşan Silivrispor yönetimi önceki gün sahilde bulunan idari binası için verilen...