Çarşamba, Aralık 04, 2019

Kartal Yunusspor 10 kişiyle kazandı


İstanbul 1. Amatör Lig 16. Grup'ta lider Yamanspor'un ardından amansız bir takip sürdüren Kartal Yunusspor, henüz 11. dakikasında 10 kişi kaldığı maçta İstanbul Esnafspor'u deplasmanda 5-1 mağlup etti.


Alemdağ Stadı'ndaki maçın 11. dakikasında Yunusspor'dan Furkan Çıbık kırmızı kart gördü. Çok erken 10 kişi kalmasına karşın disiplinli bir futbol sergileyen ve telaşa kapılmadığı görülen konuk takım Kadir Zorbozan'ın 30. dakikada frikikten attığı golle devreyi önde tamamladı.

İkinci yarının dördüncü dakikasında Yılmaz Levent öztürk farkı ikiye çıkarırken aynı futbolcu 77'de durumu 3-0 yaptı. Esnafspor 80'de Serhat Yolcu ile umutlansa da 84'te Kadir Zorbozan ve 90+2'de Mehmet Emin Bozdepe skoru belirlediler: 1-5.

Esnafspor da 90+3'te Serhat Yolcu'nun atılmasıyla maçı 10 kişi bitirdi.Yunusspor böylece puanını 22 yapıp, Yamanspor'un 2 puan arkasından takibini sürdürdü. Düşme hattındaki Esnafspor ise 3 puanda kaldı.

Hiç yorum yok:

Mehmet Kartal teklifleri değerlendiriyor

Geçtiğimiz sezonu İstanbul Süper Amatör Lig ekiplerinden Çavuşbaşıspor'da geçiren ve takımın değişmez isimlerinden olan Mehmet Kartal B...