Perşembe, Kasım 14, 2019

Alkışlar Albayrakspor U12 Takımı'na


Albayrakspor U12 Takımı, Taşlıtarlaspor ile oynadığı maça “Lösemi değil, iyilik bulaşıcıdır” yazılı pankartla çıkarken lösemi hastalığına farkındalık yarattı. Albayraklı minikler ve teknik heyet tribünlerden alkış aldı.


Albayrakspor U12 Takımı Antrenörü Gökhan İzmir “Çocuklar dünyanın geleceğidir, umududur, hayat kaynağıdır. Çocuk, ne kadar iyi yetiştirilirse, ne kadar çok eğitilirse; dünyaya, insanlığa ve kendine o kadar yararı dokunur. Sağlıklı ve bilinçli çocuk, bilinçli bir topluma işarettir. Fakat ne yazık ki, tüm çocuklarımız sağlıklı olamıyor. Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında çocuklarımızın yaşadığı bu mühim hastalık konu ediliyor. Lösemili Çocuklar Haftası bir farkındalık haftasıdır. Çocukların bu hastalık hakkında bilinçlenmesi, korkmaması, hasta olan kişiden çekinmemesi amaç edinilmiştir. Örneğin, lösemi hastalığında, hastalığı erken fark etmek çok önemlidir. Erken tanı konulduğu durumda, tedavi şansı çok yükselmektedir. Bunun yanı sıra lösemi, bulaşıcı bir hastalık değildir. Lösemi hastası olan insanların taktıkları maskeler, hastalığın bulaşmasını önlemek amacı ile değil hasta kişinin çevreden mikrop kapmamasını sağlamak amacı iledir” dedi.

Hiç yorum yok:

Olmayınca olmuyor: Çok uğraşan ancak 3. Lig'e çıkamayan 8 kulüp

3. Lig’e çıkmak için senelerce büyük emek ve para harcayan ancak mutlu sona bir türlü ulaşamamış ekiplerden bazılarını derledik...