Cumartesi, Eylül 28, 2019

Tahtakale Kartalları ilk maçlarına çıkıyor


Avcılar ilçesinin yeni kurulan kulübü Tahtakale Kartalları Spor önümüzdeki hafta ilk resmi maçına çıkacak.Avcılar İlçesinin Tahtakale Mahallesi’nde, Ispartakule Beşiktaş Futbol Okulu olarak faaliyetlerini sürdüren ve burada eğitimlerini sürdüren çocukların teneyim ve tecrübe kazanması amacı ile Tahtakale Kartalları spor futbol kulübü kuruldu. Tahtakale Ispartakule Beşiktaş Futbol Okulu gençlerinden kurulu takım, yıllardır ihtiyaç duyulan bir eksiği tamamlıyor.

Toplam 55 bin nüfusa sahip Tahtakale mahallenin gençlerinin sosyal ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlayan kulüp gelecek için güzel günler vaat ediyor. Sitemize açıklama yapan Kulüp Başkanı Yılmaz Canpolat “Bu yıl öğrenme ve başlangıç yılımız, Kulüp olarak hepimizin öğreneceği çok şey var, kulübümüz kulüp olmayı, yöneticilerimiz yönetici olmayı, sporcularımız sporcu olmayı, mahallelimiz taraftar olmayı hep birlikte her şeyi öğreneceğiz. Önümüze hiçbir sportif hedef koymadık, çıkacağız fair-play çerçevesinde maçlarımızı oynayıp ligi tamamlayacağız. Zaten kulübümüzün temel amacı, daha fazla çocuk ve gencin spor yapmasını sağlamak. Biz maç kazanınca değil çocuk ve genç kazanınca mutlu olan bir misyona sahip olmak istiyoruz. İlk maçımız da bütün Avcılar ve Tahtakale Mahallesi halkını yanımızda görmek bizi mutlu edecektir. Haftaya oynayacağımız ve tarihe bir not olarak düşecek bu maça davet ediyoruz” dedi.

Haber: Yılmaz Aktepe

Hiç yorum yok:

İşte Türkiye'nin en şanslı 13 amatör kulübü!

Pandemi nedeniyle 2019-20 sezonunda Türkiye’nin birçok ilinde amatör ligler yarım kalırken, TFF bazı illerde Bölgesel Amatör Lig’e yükselen ...