Pazar, Eylül 22, 2019

Bilecik 1. Amatör Lig maçına bekar taraftar alınmadı!


Bilecik Emniyet Müdürlüğü, Bilecikspor ile 1299 Bilecik SK arasında oynanan 1. Amatör Lig karşılaşmasına bekar erkekleri almadı.Emniyet güçleri, Bilecik Üniversitesi Stadı tribünlerine farklı noktalardan giriş yeri ve saha kenarında tel örgü olmadığı için sadece yanlarında eşleri bulunan evli erkekler, kadınlar ve 12 yaşından küçük çocukların izlemesine izin verdi. Maça gelen bekar ve ve 12 yaşından büyük erkekler içeri alınmazken, emniyekt güçleri özel arama noktaları kurdu. İki takım taraftarları da ‘damsız maça giriş yok´ diyerek tepki gösterirken 2 bin 414 kişilik statta karşılaşmayı 70 kadar taraftar izledi. 

Bilecikspor Kulübü Başkanı Aydın Avcı kararın emniyet tarafından alındığını belirterek “Bize, statta tel örgülerin olmaması nedeniyle güvenliği tehlikeye sokacağını söylediler. İki kardeş takım oynuyor, idarecilerin de biraz bu konuda toleranslı davranmalarını bekliyoruz. Damsız girilmez modu var. ‘Bir arkadaşa bakıp çıkacağım’ bile bu aşamada kabul edilmiyor” dedi.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...