Perşembe, Mart 28, 2019

Tahkim'den benzer iki dosyaya farklı iki karar

TFF Tahkim Kurulu, yaklaşık 2 aylık süre içinde iki benzer dosyada iki farklı karar verdi.


Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK), 21 Ocak 2019 tarihli toplantısında aldığı kararla, Bursa Cihanspor, Kağızmanspor, Tekirdağ Müreftespor, Ordu Çaybaşıspor kulüplerine, müsabakalarının güvenlik nedeniyle tamamlanamaması nedeniyle FMT'nin 19. maddesi uyarınca 3 puan silme cezası verdi.


Ancak Tahkim Kurulu, 7 Şubat'taki toplantısında, FMT'nin 19. maddesine göre verilen puan silme cezalarını kaldırdı.


AFDK, 18 Mart tarihli toplantısında bu kez Adana Büyük Mangıtspor'a, çıkan saha olayları nedeniyle 3 puan silme cezası verdi.


Bunun üzerine Büyük Mangıtspor da Tahkim'e gitti. Ancak, 7 Şubat'ta FMT'nin 19. maddesine göre verilen puan silme cezalarını kaldıran Tahkim, bu kez FMT'nin 19. maddesine göre verilen puan silme cezasında subut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulmadı ve cezayı onadı.


Özellikle Mürefte örneğinde bir koca ligin kaderi tayin edilirken. Tahkim'in benzer konulardaki farklı tutumu dikkat çekici bir detay olarak kayıtlara geçti.


Haber: Efkan Bucak


  
Hiç yorum yok:

Arapgirspor'un BAL isyanı

Pandemi döneminde amatör liglerin sonlandırılması ve ardından yaşanan süreç bazı takımların tepkisini çekti. Malatya Bölgesel Amatör 1. Ligi...