Cumartesi, Şubat 09, 2019

Tekirdağ 1. Amatör Lig bitmedi, bitemiyor...

20 Ocak’ta son maçları oynanan Tekirdağ 1. Amatör Lig’de sezon bitti sanılıyordu ancak Tahkim’den gelen haber işleri karıştırdı.


Maçların ardından Eriklice Zeytinspor ve Kumbağspor son iki sırada aynı puan ve ikili averajla kalmıştı ve iki takımın kümede kalacak ekibi belirlemek için baraj maçı oynaması bekleniyordu. Lakin 21 Ocak’ta AFDK, olaylı bir maç nedeniyle Müreftespor’un 3 puanın silince bu iki ekip kurtulmuş, küme düşen Mürefte olmuştu. Müreftespor bunun üzerine Tahkim’e giderken Tahkim sarı siyahlıları haklı buldu ve 3 puanlarını iade etti. Bunun üzerine Zeytinspor ve Kumbağspor yeniden ligin dibine geriledi. Şimdi iki takım baraj maçı yapmak zorunda kalacak.

Ligin bitiminden 3 hafta sonra böyle bir karar gelmesi, çoktan tatile çıkmış iki camiada da şaşkınlığa yol açtı. Tekirdağ’ın plajlarıyla ünlü iki beldesinin yapacağı baraj maçının tarihi henüz açıklanmadı.

Hiç yorum yok:

İstanbul'da 94 yıllık kulüp kapanmanın eşiğinde

Türkiye’nin en köklü kulüplerinden Haydarpaşa Demirspor, zor zamanlar geçiriyor. Kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olan kulübün sıkıntıları...