Pazartesi, Ocak 21, 2019

Pazar ligde kaldılar, pazartesi küme düştüler!

Tekirdağ 1. Amatör Lig A Grubu’nda yer alan Müreftespor’un küme düşüşü tüm kulüplere ibret olacak cinsten. Sarı siyahlı kulüp 20 Ocak Pazar günü ligde kalışını kutlarken, 21 Ocak’ta TFF’den gelen haberle şok oldu.


Dün (20 Ocak) sona eren Tekirdağ 1. Amatör Lig’de A Grubu’nda Müreftespor, sahasında Büyük Çınarlıspor’a 2-1 mağlup oldu. Bu skorla haftaya son sırada giren Çınarlıspor kümede kalırken, Müreftespor da düşme hattındaki Eriklice Zeytinspor ve Kumbağspor’un yenilmeleriyle ligde kaldı. Ancak sarı siyahlılar bugün TFF’den gelen haberle büyük şok yaşadı.


Amatör Futbol Disiplin Kurulu, 16.12.2018 tarihinde oynanan Kumbağspor- Müreftespor müsabakasında, çıkan saha olayları nedeniyle; müsabakanın güvenlik nedeniyle tamamlanamaması nedeniyle, zaten 4-0 yenik sayılan Müreftespor’un 3 puanını sildi. Aslında TFF’nin yarım kalan maçlar nedeniyle puan silmesi çok görülen bir olay değil ancak özellikle son dönemde AFDK’ya sevk edilen dosyalarda, F.M.T.nın 19. maddesi uyarınca puan silme cezalarının artmaya başladığı görülüyor. Müreftespor da beklemediği şekilde puan silme cezası alınca, puanı 12’den 9’a düştü ve son sıraya gerileyerek 1. Amatör Lig’e veda etti.


Haber: Efkan Bucak

Hiç yorum yok:

İstanbul'da 94 yıllık kulüp kapanmanın eşiğinde

Türkiye’nin en köklü kulüplerinden Haydarpaşa Demirspor, zor zamanlar geçiriyor. Kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olan kulübün sıkıntıları...