Cuma, Eylül 07, 2018

'Arnavutköy Belediyespor lisanslarımızı vermiyor'

Geçen sezon Futsal Ligi final grubuna kadar yükseler Arnavutköy Belediyespor’un formasını giyen futbolcular, mavi beyazlı ekibin bu sezon anlaşmalarına rağmen bonservislerini kendilerine vermediğini ve mağdur olduklarını öne sürdüler.


Grup adına konuşan Cihan Özdemir, kulüple aralarındaki sıkıntının, Onur Mengi’nin sakatlığından sonra çıktığını belirterek şunları söyledi:


“9 Haziran’da Mengi sakatlandı. Kulüpten bize ‘Ona doktor bulacağız, ameliyetını biz yaptıracağız’ dendi. Bizi iki hafta oyaladılar. Sonra bir doktora yönlendirdiler, ‘Tanıdığımız’ dediler. Gittik konuştuk, doktor bize 18 bin TL ücret söyledi. Kulüp bunu çok bulunca “E siz gönderdiniz” dedik. Sonra “Biz ayarlayacağız” gibi yuvarlak cümleler kurmaya başladılar. Zaman geçiyordu, en azından Onur’u devre arasına yetiştirmek istiyorduk.


"18 bin TL ödedik"
Sezon başında takımın toplam alması gereken peşinattan 8000 lira eksik para yatırmışlardı. Bu 8000 lirayı yalvar yakar lig bittikten sonra bize gönderdiler. Oyuncuların hakkı olan bu 8000’in üzerine 10.000 lira da kendi aramızda toplayıp toplam 18 bin TL’ye Burhan Uslu’ya Mengi’yi ameliyat ettirdik. Sonra 2 bin TL de fizik tedaviye ödedik.


"En fazla 7 bin TL veriyoruz dediler"
Tüm bunlar olurken kulüpten ne ‘Niye ameliyat yaptırdınız’ ne ‘Geçmiş olsun’ diyen oldu ne de hastaneye geldiler. Biz ameliyat ücreti için kulüp başkanı Mahmut Okur’a ulaşmaya çalıştık. Uzun süre kendisine ulaşamadık, doktora için Bulgaristan’da olduğu gibi sebepler söylendi. En son kulüpten bize ‘ En fazla 7 bin TL öderiz’ denildi. Gerekçe olarak ‘Bizim söylediğimiz doktora gitmediniz’ yanıtı aldı. Biz kendilerine ‘E sizin doktorunuz 18 bin TL istedi, sonra oyaladınız. Bu adam (Mengi) zaten 60-70 bin TL peşine oynuyor. Zaten sezon başı alacağı parayı kaybetti bari devre arasına yetişsin’ dedik. En fazla 7 binde ısrar ettiler. Ben de kendilerinin sağda solda ‘Oyuncumuz sakatlandı ameliyat ettirdik diyemesin’ dedim öyle kapattık. Söz konusu 7 bin TL'yi almadık. Hal böyleyken, Osmanlıspor’la oynanması gereken erteleme maçına da gitmedik”


Söz konusu 7 futbolcu şu anda Arnavutköy Belediyespor’un futbolcusu görünmekte ancak mavi beyazlılarla hiçbir antrenmana çıkmadılar. Futbolcular, sezon başında Arnavutköy Belediyespor'a lisanslarını alarak geldiklerini ve kulübün bu konuda hiçbir masraf yapmadığını, bu nedenle aynı şekilde lisanslarını ücretsiz istediklerini dile getirdiler.


 


Haber: Efkan Bucak

Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...