Cumartesi, Mart 31, 2018

Olaylı maç için karar verildi

İstanbul U19 1. Ligi 19. Grup'ta şampiyonu belirlemek için oynanan ancak olaylar nedeniyle tamamlanamayan Dolayobaspor-Çubukluspor karşılaşması hakkında karar verildi.


TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür Yerel Futbol'a yaptığı açıklamada, TFF Yönetim Kurulu'nun 30 Nisan'da yaptığı toplantıda, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 23. maddesinin 4. fıkrasına göre iki takımı da hükmen 3-0 yenik saydığını belirtti. Tanrıyaşükür, TFF'nin özellikle play-off ve şampiyona maçlarında çıkan olaylara kesinlikle müsamaha göstermediğini belirtti.


Bu karar gereğince sezonu aynı puan ve ikili averajla bitiren Çubukluspor ve Dolayobaspor'un yer aldığı 19. Grup'ta şampiyon belirlenemedi. Hal böyle olunca, Türkiye Şampiyonası elemelerinde bu maçın galibiyle oynaması gereken Gazi Mahallesi doğrudan şampiyona vizesi aldı. Gazi Mahallesi-19. Grup lideri maçının mağlubuyla karşılaşmayı bekleyen Beykoz 1908 de Türkiye Şampiyonası'na gitmeye hak kazandı.


Muhabir: Efkan Bucak

Hiç yorum yok:

G.Saray beğenmedi, Maltepe'de oynadı, yurt dışında yıldız oldu

Türkiye’de Galatasaray ve Yeni Malatyaspor’un deneyip beğenmediği, bir sezon BAL’da Maltepespor forması giyen Elvis Sakyi, İsrail Süper Lig ...