Çarşamba, Mart 28, 2018

Alacakları ödenmezse baraj maçına çıkmayacaklar

Bölgesel Amatör Futbol Lig 2. Grup takımlarından İnönü Üniversitesispor’un baraj maçına çıkıp çıkmayacağı futbolculara yapılacak ödemelere göre belli olacak.


Sezona parasal krizle başlayan İnönü Üniversitesispor da önce teknik heyet, ardından da birçok sporcu kulüpten ayrılmıştı. Yaşanan krizi atlatan ve kadrosuna yeni oyuncular katan kırmızı beyazlılarda futbolcular sezonun son iki karşılaşmasına da çıkma kararı aldı.


Takımda yaşanan ödeme sorunu nedeniyle sabırları taşan ve Malatya Yeşilyurt Belediyespor ile oynadıkları karşılaşma öncesinde idman boykotu yapan futbolcular, yönetim ve sportif direktör Aziz Yiğit ile yaptıkları toplantı sonrası kalan maçlara da çıkacaklarını iletmişlerdi.


Kulüp Başkanı Nurettin Uğur, geçtiğimiz günlerde, “Beni daha önceden tanıyan sporcular iyi biliyor. Ödemeler 15 gün gecikti, kimi antrenmana gelmedi, takımı bırakanlar oldu. ‘Herhalde bunlar para ödemeyecekler’ deyip ayrılanlar oldu, bir kısmını da gönderdik. Öncelikli hedefimiz ligde kalmak. Ligde kalırsak benim geniş bir projem var. Benim takımı takip etme zamanım yok, o nedenle Aziz hoca takımın başında. Burada bazı hatalar oldu, ancak önümüzdeki sene bu hatalara düşmeyeceğiz” açıklamasında bulunmuştu.


Kaynak: Hürriyet

Hiç yorum yok:

Zirveden birden dibe: BAL'dan trajik şekilde düşen 15 kulüp

Bölgesel Amatör Lig 2010-11 sezonundan bu yana hayatımızda. Bu ligin özellikle düşme statüsü tartışılırken, dünyada eşi benzeri bulunmayan s...