Salı, Ekim 05, 2021

Kapanacak denilen Mersin İdman Yurdu'ndan sürpriz hamle


Bir dönem Süper Lig’de yer alan, 70’li yıllarda Avrupa kupalarına bile katılan ancak maddi darboğaza girerek amatör kümeye kadar gerileyen Mersin İdman Yurdu yaşam mücadelesine devam ediyor. 

Süper Lig’den düştükten sonra üst üste TFF 1. Lig ve 2. Lig’den düşen, Polonyalı futbolcu Marcin Robak’a olan borcu ve FIFA’daki dosyası nedeniyle 3. Lig’e ve BAL’a alınmayan Mersin İdman Yurdu, son olarak 2018-19 sezonunda Mersin Süper Amatör Lig’de yer almıytı. O dönem İçelspor ile Mersin İdman Yurdu anlaşma sağlamış, İçelspor’un ismi İçel İdman Yurdu olmuştu. Hatta bu takım 3. Lig’e yükselmeyi de başardı.

Mersin futbol kamuoyunun ilgisi İçel İdman Yurdu’na kayarken, Mersin İdman Yurdu’nun faaliyetlerini askıya aldığı duyuruldu. Ancak Mersin İdman Yurdu yönetimi bu sezon liglere girmeye karar verdi. Kırmızı Şeytanlar 1. Amatör Lig A Grubu’nda mücadele edecek.

Haber: Efkan Bucak

Hiç yorum yok:

Silivrispor tahliye kabusundan kurtuldu!

Göreve geldiği günden bu zamana kadar borçlar ve icralarla boğuşan Silivrispor yönetimi önceki gün sahilde bulunan idari binası için verilen...