Pazartesi, Ekim 04, 2021

İnkılapspor Bölgesel Amatör Lig'deİstanbul'un Ümraniye ilçesinde faaliyet gösteren İnkılapspor,2021-22 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de mücadele edecek.

İsmini ilçedeki İnkılap Mahallesi'nden alan kırmızı-siyahlı kulüp 2018'de kurulmuştu. Geçen sezon BAL'a katılma hakkı elden eden ancak sıkıştırılmış sezona girmeyen İstanbul Kayaşehirspor ile İnkılapspor'un yönetimleri anlaşmaya vardı. Kayaşehirspor genel kurula giderek ismini İnkılapspor yaparken bu değişiklik TFF'ye yansıdı.

Öte yandan İstanbul 1. Amatör Lig'de yer alan İnkılapspor da mevcut isimle görünmekte ancak aynı isimde iki kulüp olamayacağı için bu kulübün yakın zamanda genel kurula giderek ismini değiştirmesi bekleniyor. Benzer bir durumu 3. Lig'den Halide Edip Adıvarspor'la anlaşan Beyoğlu Yeniçarşıspor yaşamış, HEASK'ın ismi Beyoğlu Yeni Çarşı FK olurken, BAL'daki Beyoğlu Yeniçarşıspor'un ismi Beyoğlu 1979 Yeniçarşı GSK olarak değiştirilmişti.

Haber: Efkan Bucak

Hiç yorum yok:

Silivrispor tahliye kabusundan kurtuldu!

Göreve geldiği günden bu zamana kadar borçlar ve icralarla boğuşan Silivrispor yönetimi önceki gün sahilde bulunan idari binası için verilen...