Cumartesi, Nisan 06, 2019

Konya Ülkümspor futbolcuları zehirlendi

Türkiye U17 Şampiyonası’nda mücadele eden Konya Ülkümspor’un futbolcuları ve teknik heyeti, kaldıkları öğrenci yurdunda yedikleri yemekten zehirlendi. Hastanede tedavi altına alınan oyuncuların durumunun iyi olduğu belirtildi.


Ülkemspor Kulübü Başkanı Ahmet Şen, Nevşehir’de Türkiye Şampiyonası grubu yapılmasının büyük bir hata olduğunu ve bunun cezasını çektiklerini öne sürerek “Aynı tarihlerde tekvando organizasyonu olduğu için koca şehirde otel bulamadık. Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay’ı arayıp durumu izah ettim. Kendisi bize bir yurt tahsis edilmesine yardımcı oldu ancak keşke olmasaymış. Oynadığımız ikinci maç sonrası yediğimiz yemekten zehirlendik. Tüm futbolcular etkilendi. Bunlar 17 yaşında futbolcular. Allah korusun daha kötü bir şey olsa ailelerine nasıl hesap verecektik?” dedi.


Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na tepki gösteren Şen, “Nevşehir’e grup maçları verilirken o tarihte başka organizasyon olduğu nasıl görmezden gelinir? Buraya gelmeden önce Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden araç tahsis edilmesi ricasında bulunduk ancak reddedildik. Anladık ki Konya kulüpleri sahipsizmiş” diye konuştu.


Haber: Efkan Bucak

Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...