10 Mart 2009 04:08

Zeytinburnu derbisi Irmakspor'unIRMAKSPOR: 2 Z.BURNU HÜRRİYETSPOR: 0

İstanbul 2. Amatör Küme 14. Grup'ta iki Zeytinburnu ekibinin mücadelesinde Irmakspor, Zeytinburnu Hürriyetspor'u 2-0 yendi.
Maça Irmakspor 10 puanla lider, Z.Hürriyetspor ise 8 puanla 3. sırada başladı. Maç beklenildiği gibi ortada gitse de dakikalar ilerledikce Irmakspor ağırlığını hissettirdi. 20. dakikada Irmaksporlu Yakup ile Hürriyetsporlu Erdi bir hava topunda kafa kafaya çarpıştılar, pozisyon sonunda Yakup kafasına dikiş atılmak üzere hastaneye kaldırıldı. (Yerel Futbol Sitesi olarak Yakup Sivri'ye Geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz). Yakup oyundan çıktıktan sonra yerine giren Gökhan sol kanadı çok iyi kullandı. Kısmet Irmakspor ataklarını başlatan ve yöneten isim olduğu açıkça belliydi. Toplar onda buluşuyor, onun pas dağıtımı yapması sağlanıyordu. Aynı durum Hürriyetspor'da 7 numaralı kaptan için de geçerliydi.
Maçın ilk yarım saatlik dilimi geride kalmıştı ki gelmeyen gol iki takımı da strese soktu. Maçın 38. dakikasında Kısmet'in kornerden yaptığı güzel ortayı Elgin de aynı güzellikle plase yaparak filelere gönderdi, Irmakspor öne geçti: 1-0

İkinci yarıya daha derli toplu başlayan taraf Irmakspor'du. Hürriyetspor defansı Gökhan ve Kısmet'i durdurmakta oldukça zorlandı. Maçın ilginç anlarından biri de, Hürriyetspor antrenörünün oyuncularına bağırarak "10 numaralı Kısmet'i 2 kişi tutun" demesiydi. İki oyuncunun markajındaki Kısmet'in boşalttığı alanlarda Eren ve Gökhan Irmakspor adına tehlike yarattı.

Maçın 70. dakikasında hakem, bir pozisyona yoğun itiraz eden Irmakspor kenar yönetimini tribüne gönderdi. Hürriyetspor forvetlerine geçit vermeyen Irmaksporlu Serkan ve Onur (Geçen sezon Süper Amatör'deydi), performanslarıyla dikkat çektiler. bu ligin üstünde oyuncular olduğunu maçı izlemeye gelen 70 kadar seyirciye ispatladılar.

Artık maç 1-0 bitecek diye düşünülürken, maçın adamı Gökhan sahneye çıktı ve yaklaşık 30 metreden mükemmel bir vuruşla, maçın 89.dakikasında durumu 2-0 yaptı.
Maç sonunda iki takım oyuncuları birbirlerine sarılarak fair play dersi verdiler. Hafta içinde takım kaptanlığına getirilen Tahsin etkili ve mücadeleci oyunuyla sahanın bir diğer başarılı ismiydi.

Maçın orta hakemi son decere başarılı bir maç yönetti, oyuncularla diyaloğu mükemmeldi. Futbolcularla yardımcı hakemlerden biri arasında zaman zaman sürtüşmeler yaşandı. Orta hakem de yardımcısını, futbolcularla olan diyalogları konusunda uyardı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus