14 Ocak 2009 12:27

Yoncaspor'da Süper Amatör coşkusu


HABER: OĞULCAN TATAR
İki sezon içinde önce 2. Amatör’den 1. Amatör’e, oradan da Süper Amatör’e çıkan Kadıköy en eski kulüplerinden Yoncaspor’da elde edilen bu başarı camiada büyük sevinç yarattı. Süper Amatör’e çıkış zaferi Yeşil-Beyazlılar’da coşkuyla kutlandı.
Yeşil-Beyazlılar, play-off maçında İstanbul Artvinspor’u penaltılarla 5-4 yenip süper amatör vizesi aldı. Bu tabiî ki kolay olmadı, yeni bir yönetim kurulu yeni bir teknik heyet ve bir çok zorluk... Fakat herkes inanmıştı, amaçları vardı: Gençlerin spor yapması, sokaklardan kurtulması, Türk Sporuna faydalı genç yetenekler yetiştirmek, ve daha bir çok güzellik… Tüm imkansızlıklara rağmen yönetimi, teknik heyeti, futbolcusu, malzemecisi hepsi tek vücut olup inançla mücadele edip takımı şu anki başarılı konuma getirdiler.

Yoncaspor’un Kulüp binası yok, takımın antrenman yapacak sahası yok, maç yapacak sahası yok, göçebe gibi haftanın belli günlerinin parasını vererek antrenman sahası, parasını vererek maç sahası ayarlayıp mücadele edildi. Başarıya odaklanıldı ve başarı sağlandı.


Takımın yöneticileri, futbolcuları ve tüm görevliler, İstanbul Artvinspor maçının akşamı soluğu Etiler Nispet Bar’da aldı. Yeşil-Beyazlılar sabaha kadar büyük bir coşkuyla eğlenerek tüm sezonun sıkıntılarını unuttular.
Yoncaspor’un en zorlu görevi gelecek sezon başlıyor. Yeşil-Beyazlılar Türkiye amatör liglerinin en zorlusunda, İstanbul Süper Amatör Küme’de mücadele edecek.

Çayırbaşı Stadı'ndaki Yoncaspor-İstanbul Artvinspor maçında tribünlerdern bir enstantane... 3 genç taraftar: Ümit, Yiğitcan, Oğulcan...

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus