09 Şubat 2009 10:10

Yılmaz: Olayları Dikilitaşspor başlattı


HABER: EFKAN BUCAK
İstanbul Süper Amatör Küme 4. Grup’ta dün oynanan Sultançiftliğispor-Dikilitaşspor maçında çıkan olayların yankıları sürüyor. Konuk ekibin 2-0 önde olduğu sırada patlak veren ve mücadelenin ertelenmesine neden olan olaylarla ilgili konuşan Sultançiftliğispor Kulübü Başkanı Nevzat Yılmaz, olayların Dikilitaşsporlu futbolcular nedeniyle başladığını söyledi.

Yerel Futbol Sitesi’ne özel açıklamada bulunan Yılmaz, “Öncelikle yaşanan olaylar nedeniyle şahsım ve kulübüm adına çok üzgün olduğumu söylemem gerek. Başkanlık hayatım boyunca ilk kez Sultançiftliği’nde böyle bir olay yaşandı. Hem küme düşmenin hem de böyle vahim olaylara karışmanın üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.

'Asıl sorumlular 4 ve 5 numaralar'
Olayların, ligin ilk yarısındaki maça dayandığını belirten Yılmaz şöyle konuştu: “Rakibimizi deplasmanda yendiğimiz ilk maçta bize saldırılmıştı. Hatta o maçı izleyen Amatör Milli Takım Antrenör Müjdat Yetkiner tribünden ‘Aslan gibi oynayıp sizi yendiler, niye vuruyorsunuz?’ demişti. İkinci maçtaysa olayların çıkmasına neden 2 kişi vardır: Birincisi, Dikilitaşspor’da oynayan 5 numaralı futbolcu, Sayın Yetkiner’in oğlu Kılıç. Bu futbolcu karşılaşma boyunca futbolcularımıza küfür edip, kasti darbelerde bulundu. Ben iddia ediyorum; bizim grubumuzdaki tüm kulüp yöneticilerine ve antrenörlerine ‘Dikilitaş’la her maçınızda en çok sorun çıkaran futbolcu kimdir?’ diye sorun, Dikilitaşlı 5 numara Kılıç’ı gösterecektir. İkinci oyuncu ise Dikilitaş’ın 4 numarasıdır. Ayrıca 9 numaralı futbolcuları da karşılaşmanın başından itibaren sürekli futbolcularımıza küfür etti.”

'4 numara kafa attı'
Karşılaşmanın 2-0 devam ettiğini, Feriköy-Çekmeköy maçından Çekmeköy’ün galip olduğu haberini aldıklarını ve kümede kalma şanslarının kalmadığının farkına vardıkları bir anda olayların patlak verdiğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Zaten moralimizin bozuk olduğu bir anda hakem, sert faul yaptığı gerekçesiyle 10 numaralı futbolcumuzu kırmızı kartla oyun dışında bıraktı. Bizim futbolcularımız yine bu kartı kabullenmişken Dikilitaş’ın 2 numaralı futbolcusu abartılı bir şekilde futbolcumuza bağırdı. Daha sonra Dikilitaş’ın 4 numaralı oyuncusu 10 numaralı futbolcumuza kafa attı. Bu noktadan sonra ister istemez olaylar patlak verdi” dedi.

'Bizi tahrik ettiler'
Yapılan hareketlerin Dikilitaşspor gibi bir camiaya yakışmadığını söyleyen Nevzat Yılmaz, “Biz oraya futbol oynamaya çıktık ancak başlama düdüğünden itibaren küfür ve tekme yedik. Bizi sürekli tahrik ettiler. Düşünün internet ortamında bile ’50 kişi 17 kişiyi dövemediniz’ şeklinde yazılar yazıyorlar. Bu tahrik değil de nedir? Eğer biz sağduyulu olmasaydık, olayları önlemeye çalışmasaydık o 17 kişinin bir şansı olabilir miydi? Ben kendimi onlara siper ettim, karşılığında tekme yedim. Sonra ‘başkanları da bize saldırdı’ diyorlar. Bunlar çok çirkin şeyler” ifadelerini kullandı.

'Sahaya seyirci girmedi'
Sahaya seyircilerin girmediğinin altını çizen Yılmaz, “Yöneticilerimiz kapıları tuttu ve olayların çok daha vahim duruma gelmesini önledi. Ben bu olaylarda futbolcularımın yanlışını kabul ediyorum, yapmamaları gereken şeyleri yaptılar ancak tek sorumlunun Sultançiftliğispor olarak gösterilmesini kabul etmiyorum. Biz bu takıma emek verdik, sezon başından bu yana çok darbe yedik ve düşmenin üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.

---
Yazıya ek: Sultançiftliğispor Kulübü Başkanı sayın Nevzat Yılmaz, sabahki ilk açıklamasında Dikilitaşspor Antrenörü sayın Oktay Artış'ın ilk maçta kaptanlarına küfür ettiğini ifade etmişti ancak taraftar arasındaki görüşmede olayın bir yanlış anlaşılma olduğu, Artış'ın ilk maçta böyle bir eylemde bulunmadığı ortaya çıktı. Başkan Yılmaz, "Sözkonusu yanlış anlaşılma için sayın Oktay Artış hocamızdan özür diliyorum" dedi.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus