23 Aralık 2013 01:34

Yıldırım Bosna sahada galip, tribünde mağlup


İstanbul 1.Amatör Lig 12.Grupta iki Bayrampaşa takımının maçı derbi havasında geçti ancak maç sonu olanlar futbola zarar verdi.Maçın kısa özeti
Yıldırım Bosna-Çankırı Marufspor maçına Yıldırım Bosna çok iyi başladı ve günün çalışkan ismi Semih Balkan’ın 10.dakikadaki golüyle 1-0 öne geçti. Yediği golden sonra Çankırı Marufspor, Osman Ettin ve Erdi Beyhan ile girdiği gol pozisyonlarından sonuç alamazken, İlk devrenin son anlarında Yıldırım Bosna Özden Işık ile 2.golünü buldu. İkinci yarıda Çankırı Marufspor 2 oyuncu değişikliği ile başladı ve İsmet Öztürk ile Nihat Kılıç, Tahsin Özdemir ile de Fatih İnan yer değiştirdiler. İlk devrede 2 gol bulan ve golcüsü Cüneyt Destanoğlu’nun yokluğuna rağmen etkili bir oyun sergileyen Boşnaklar ikinci devrede durdular. Maçın sonlarına doğru uykudan uyanan Çankırı Marufspor, bu ligin en iyi futbolcularından birisi olan Erdi Beyhan ile bir gol bulsa da aradığı beraberlik golünü bulamadı. İki takım oyuncularını da tebrik ediyorum çünkü tansiyonu yüksek bir maçta ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Ancak bizi üzen maç sonu olaylardır.


Barış dolu bir Bayrampaşa için…
Sevgili Yöneticiler, arkadaşlar, taraftarlar ve Yıldırım Mahallesinin sakinleri, Yıldırım’ın ileri gelenleri, akilleri, oyumuzla meclise giden Üyeleri ve Mahalle muhtarı Adnan Bey… Sözüm sizlere; Bizler yıllardır bu mahallede birlikte yaşıyoruz, huzur içinde yaşıyoruz. Tribündeki gençler bizim gençlerimiz, tabii bu sizleri ilgilendiriyorsa…


Ben bir spor adamı olarak bu tribün olaylarını 3 yıldır takip ediyorum. Arkadaşlar bizler Avrupa’dan gelmedik mi? Bizlerin daha dikkatli olması ve örnek davranışlar sergilememiz gerekmez mi? Dikkat ettim, galip-mağlup fark etmiyor. Bayrampaşa’da daima olay olmaya başladı.


Burada birileri görevini eksik yapıyor. Herkes sorumluluğunu bilmeli, üzerine düşeni eksiksiz yerine getirmeli. Yıldırım Bosna bir markadır. Buna zarar vermek kimsenin harcı değildir. Hep birlikte buna dur demeliyiz. Çocuklarımıza, gençlerimize, geleceğimize sahip çıkmalıyız. Bakınız, 2.Ligden, 1.Amatör Lige geldik. Aslında bu da önemli değil. Önemli olan gençlerimizi Kulübe çekelim, spora yönlendirelim, eğitelim ve geliştirelim. Futbolcu olur veya olmazlar mühim değil ama bizler insan yetiştirelim.  Şimdi hep birlikte bugünden başlayarak bu temelleri atmazsak, üst liglerde hiçbir zaman bu fırsatı bulamayız. Profesyonellikte sadece transfer, sonuç ve yıl yaşanır. Ben Yıldırım Bosna’da çalıştım, bu yüzden çok iyi biliyorum. Bu yıllarca böyle oldu. Yıldırım Mahallesinin gençleri hep göz ardı edildi. Varsa yoksa A takım düşünüldü. Yıldırım mahallesinin bir mensubu olarak bunları yazmam gerekti. Sporda hep dostluk kazanmalı, yetkililer bunun için çaba harcamalı. Tribünlerde kavga kimseye fayda getirmez. Lütfen herkes bu andan itibaren daha aydınlık yarınlar için, barış dolu bir Bayrampaşa için şimdiden adımlarını atmaya başlasın, yarın çok geç olabilir.


YAZI: KEMALETTİN DİRİK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus