03 Mart 2009 11:28

Yeşilova Stadı tekrar futbolun hizmetinde


HABER-FOTO: YILMAZ AKTEPE
Daha önce Kulanım hakkının Küçükçekmece Yeşilovaspor’a (Esnafspor) ait olan ancak daha sonra Küçükçekmece Belediye Başkanlığı’yla COLONY Alışveriş Merkezi’yle yapılan protokol anlaşmasında üst katının futbol sahası, altının oto park olması karşılığında alışveriş merkezine verilen ancak bazı sorunlar nedeniyle COLONY’nin kimseye kullanım izni vermediği Yeşilova Stadı tekrar kullanıma açıldı. COLONY’nin tutumundan dolayı kullanılamayan stat, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’ın girişimleriyle alışveriş merkezinden teslim alınarak Küçükçekemece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği’ne yapılan protokolle teslim edildi.

Yapılan devir teslim törenine Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve başkan yardımcıları, AKP Küçükçekmece ilçe Başkanı Temel Karadeniz’in yanısıra Küçükçekmece İlçe Gençlik Spor Müdürü Nedim Eğin, Gültepe Mahalle Muhtarı, İstasyon Mahallesi Muhtarı, Bağcılar İlçesi Kulüpler Birliği yöneticileri, Ofspor 2. Başkanı Hafız Şiraz, Küçükçekmece ilçesindeki 24 amatör spor kulübünün temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Gençtürk: Amacımız Ulusal ve Uluslararası başarı
Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri destekleme Dernek Başkanı ve İASKF Eğitimden Sorumlu Yöneticisi ve AKP Küçükçekmece Meclis Üyesi adayı olan Seymen Gençtürk yaptğı konuşmada, “Türkiye Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ama bu en fazla spor yaptığımız anlamına gelmiyor maalesef. Spor yapmayan çocuk ve gençlerimiz yapanlardan 10 kat, 100 kat daha fazla. Sporu idare eden yöneticiler spor yapanların şartlarını iyileştirmek, spor yapamayanları da spor sahalarına, salonlarına çekme başarısını göstermeliyiz. Bunun için de hem sportif hem de sosyal anlamda tesislere ihtiyacımız var. Özellikle amatör sporlarla ilgilenen bizler için tesis ve sosyal alan bulmak daha zaruri. Bugün buna ulaştık. Küçükçekmece Kulüpler Birliği’nin önerisi ve belediye başkanımızın da gayretiyle ilçemizdeki amatör sporcuların kullanacağı bir tesise kavuştuk” dedi.

Yeşilova Stadı’nı Yeşilova Esnafspor, Gültepe Özgençlik ve Yeni Ufukspor’un kullanacağını belirten Gençtürk, “Nereden bakarsanız 500 civarında çocuğumuz bu tesislerden faydalanacak. Antreman dışında isterse boş zamanlarında kendilerini geliştirebilecek bir ortama sahip olacak” diye konuştu.


Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Birliği’nin ilçe sporunun İstanbul nezdinde gücünün artması için son bir yıldır büyük gayret gösterdiğinin altını çizen Seymen Gençtürk sözlerine şöyle devam etti: “Şunu çok iyi biliyoruz ki, ilçe sporunun gücünün artması kulüplerimize yapılacak yatırımlarla doğru orantılı. Spor sahalarının ve tesislerinin geliştirilmesi sporcunun gelişimi anlamına geliyor. Biz bu işlerin sadece profesyonel olduğunu düşünüyoruz. Halbu ki sporun temeli amatör sporlar. Küçük yaşlardan başlayarak çocuklarımıza bireysel disiplini, uyumlu olmayı, çevresiyle barışık yaşamayı, sorumluluk almayı spor aracılığıyla daha kolay ve hızlı öğretiriz. “

“Küçükçekmece sporu, ilçe belediyemizin çizdiği politika ile eskiye göre çok parlak günler yaşıyor” diyen Gençtürk, “Kulüpler Birliği ile belediyemizin yakaladığı ortak sinerji bizi tek hedefe odakladı. Sporcu gelişimini amaç edinen her iki kurum çok meyveler verdi. O meyvelerden biri de bugünkü tesis. Bundan sonrası genç sporcularımıza düşüyor. En modern olanaklarda spor yapmak için onlara bu altyapı hizmetlerini sağlamak bizim işimiz. Onlardan sadece iyi insan, örnek sporcu ve totalde başarılı birey olmalarını bekliyoruz. Amacımz ulusal ve uluslar arası bir çok başarı kazanan sporcuları ilçemiz bünyesinden çıkartıp tüm dünyaya duyurmak” ifadelerini kullandı.


Yeniay: İlçemizde üç Profesyonel kulüp olması lazım
Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ilçedeki bütün Amatör kulüplerin yeni dönemde büyük imkanlara kavuşacağını belirterek Yeşilova Esnafspor ile başlayan bu sürecin hizmet anlamında artarak devam edeceğini söyledi .
5 yıllık görev süre içinde Küçükçekmece’ye spor alanında bir çok tesis kazandırdıklarını, mevcut tehsislerinde daha kullanışlı hale gelmesini sağladıklarını ifade eden Yeniay, Küçükçekmece Metin Oktay Stadı’nın da yeni sezona kadar yeniden gözden geçirileceğini, Küçükçekmece ismini taşıyan takımın ve stadın profosyonel standartlara ulaştırılacağını söyledi.
Yeniay şöyle devam etti: “Küçükçekmece Metin Oktay Stadı’nın bu halde olmasının hiç birimizin kabulenmesi söz konusu değil. İlçemizde artık profesyonel ligde takımlarımızın olması gerekiyor. Bunu üç bölgeye ayırmak gerekirse; Küçükçekmece, Sefaköy ve Halkalı’dan mutlaka üç profesyonel kulübün profesyonel liglerde ilçemizi temsil etmesi gerekir.”
Aziz Yeniay, devraldıkları Yeşilova Stadı’nın yeniden gözden geçirileceğini, drenaj çalışmalarının ve kaplamalarının tamamlanıp yeni sezona yetiştirileceğini söyledi.

Başkan Yeniay, futbol tesislerinin yanı sıra yapacakları kapalı spor salonları ile bireysel sporlara da önem vereceklerini, Küçükçekmece’den Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkarmak için Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile dirsek temasında olduklarını sözlerine ekledi.

Konuşmalardan sonra stadın açılış kurdelesini Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Küçükçekmece AKP İlçe Başkanı Temel Karadeniz ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı ve meclis üyesi adayı Seymen Gençtürk birlikte kesti.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus