22 Ekim 2012 06:09

Yeşilova Esnafspor'a deplasmanda şok!


BEYOĞLU YENİÇARŞISPOR: 2 YEŞİLOVA ESNAFSPOR: 0 
İstanbul 1.Amatör Ligi 6. Grup'ta Beyoğu Yeniçarşıspor ile Küçükçekmece Yeşilova Esnafspor takımları Sütlüce Sahası'nda oynandı. Şampiyonluk mücadelesi veren Esnafspor, rakibine 2-0 yenilerek büyük üzüntü yaşadı.
İki takım arasında tek benzerlik her ikisininde ikinci olmaları idi. Konuk ekip üst sırada ikinci durumdaydı, ev sahibi ekip ise alttan ikinci sırada idi.


Maça bakıldığında bu tesadüfün ters durumunu tahmin edenler olmuştur mutlaka. Maçta üstün oynayan ev sahibi ekip oldu. Konuk ekip yöneticileri sergilenen oyundan memnun değillerdi ve bu duruma kendileri de oldukça şaşırmışlardı. Mavi-beyazlı ekip adına golleri Enes ve Hakan kaydettiler.

Maçta en ilginç olay 18 üzerinden çok sert bir vuruş yapan Enes'in topunu kaleci Selçuk'un içeriden dışarı çıkarması ve top çizgi üzerine düştükten sonra oyun alanına geri gelmesiydi. Bu pozisyonu çok iyi takip eden ve doğru karar veren Yardımcı Hakem Yusuf Bektaş, maçın hakemi Kadir Cengiz'e gol olduğunu işaret ederek orta çizgiye doğru koştu. Uzun süren itirazlar bu kararı geri aldırmadı ve ev sahibi takım 1-0 öne geçti. Morali bozulan konuk ekip ikinci gole de engel olmadı ve Hakan durumu 2-0 yapan golü kaydetti.  Ev sahibi ekipte Yusuf bir kaç mutlak gol pozisyonundan yararlanamadı.


Sahada daha iyi top oyunları yapan mavi beyazlı ekip oldu, konuk ekip ise oldukça fazla mücadele etti ama mağlubiyetten kurtulamadı.

Beyoğlu Yeniçarşı puanını 4 den 7'ye çıkardı, konuk ekip 13 puanda kaldı ancak ikinci sıradaki yerini korudu.

STAT:  Sütlüce
HAKEMLER: Kadir Cengiz, Yusuf Bektaş, Volkan özcan
SAHA KOMİSERİ: Ali İhsan Bostancı
BEYOĞLU YENİÇARŞISPOR: Berk, Cenk, Mehmet, Tolga, Fırat, Emir, Emre, Enes, Muhammet, Yusuf, Hakan
ANTRENÖR: Rahmi Erdoğan
K.YEŞİLOVA ESNAFSPOR : Selçuk, Ünal, Oğuzcan, Volkan, Erim, Samet, Doğan, Bilal, Ozan, Engin, Emre
ANTRENÖR: Mustafa Altay
GOLLER : Enes, Hakan ( Beyoğlu Yeni Çarşı)

HABER-FOTOĞRAF: OGÜN KOCA

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus