20 Aralık 2010 10:45

Yeniköyspor ilk yarıdaYENİKÖYSPOR: 3 ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESPOR: 2
Bölgesel Amatör Lig 12. Grup’ta Yeniköyspor, bir ara üç farklı öne geçtiği maçta Yalova temsilcisi Çiftlikköy Belediyespor’u 3-2 mağlup etti ve haftayı üç puanla tamamladı.
Çayırbaşı Stadı’nda oynanan ve yağmur altında başlayan mücadeleyi yaklaşık 200 taraftar takip etti. Ev sahibi ekip mücadeleye istekli başlarken ilk bölümde üst üste köşe vuruşlarıyla Çiftlikköy savunmasını zor durumda bıraktı.
16’da, yine bir köşe atışında Saruhan’ın ortasında topla buluşan Yusuf topu ağlara yolladı: 1-0
Çiftlikköy Belediyespor ilk tehlikeli atağını 20’de geliştirdi. Murat’ın yaklaşık 25 metreden vuruşunda top yan ağlarda kaldı.
23’te soldan gelişen Yeniköyspor atağında, uzun bir pasla topla buluşan Mesut düzgün ve sert bir vuruş yaptı. Kalecinin koltuk altından giden top ağlarla buluştu: 2-0
Farkın verdiği güvenle rakibinin üstüne daha rahat giden İstanbul temsilcisi 30’da farkı üçe çıkardı. Soldan gelişen atakta Saruhan topla birlikte ceza sahasına girdi, vuruşunda top direkten döndü. Dönen top Sefer’in önünde kaldı, o da düzgün bir vuruşla ilk yarının skorunu 3-0 olarak belirledi.

İkinci yarı Çiftlikköy fırtınası
İkinci yarıda farklı bir Çiftlikköy Belediyespor sahadaydı. Yeniköyspor dördüncü golü ararken kalesinde de ciddi tehlikeler yaşamaya başladı. Yalova temsilcisi 55 ve 64. dakikalarda iki kez tehlikeli geldi ancak golü bulamadı. Ancak gol adeta ‘geliyorum’ diyordu ve 68’de gelişen Çiftlikköy atağında Yeniköy’den Gökhan ceza sahası içinde rakibini düşürünce hakem penaltı noktasını gösterdi. Atışı kullanan Gökay farkı ikiye indirdi: 3-2

82’de soldan gelişen Çiftlikköy atağında Murat’ın ortasında bir anda boşta kalan Hüseyin güzel bir kafa vuruşuyla Lacivert-Beyazlılar’ı umutlandırdı: 3-2
Farkı tekrar açmak isteyen Yeniköyspor’un atağında bir penaltı beklentisi vardı ancak hakem aynı fikirde olmayınca tribünlerden tepki yükseldi.

Olaylar çıktı: 3 kırmızı kart
88. dakikada Çiftlikköy’den Candaş rakibine sert müdahalede bulununca saha bir anda karıştı. İki takım futbolcuları arasında itişmeler yaşandı. Çiftlikköy yedek kulübesi de karışınca olaylar iyici çığırından çıktı. Güçlükle bastırılan olaylar sonrası Çiftlikköy’den Candaş ve Murat, Yeniköy’den kaleci Muhsin Kıvanç kırmızı kart gördü.

Çiftlikköy Belediyespor’dan kaleci Kubilay’la, kırmızı kart gören Candaş’la Murat’ın Yeniköy tribünlerine küfür etmesi, Yalova ekibinin yedek kulübesinde bulunan yönetici Tugay Aydın’ın oyuncularını uyarmak yerine onlarla birlikte tribünlere küfür etmesi ve Yeniköylü futbolculara sözlü tacizi gerginliğin devam etmesine neden oldu. 7 dakika uzayan maç da 3-2 sona erdi.

Beğendim: Saha içinde Çiftlikköy Belediyesporlu futbolcuların ve yöneticinin Yeniköyspor taraftarına sözlü tacizde bulunmasına karşın Kırmızı-Beyazlılar’ın sağ duyulu bir şekilde sessiz kalmaları.

Beğenmedim: Çiftlikköy Belediyespor yedek kulübesinde yönetici sıfatıyla oturan Tugay Aydın’ın hoş olmayan davranışları… Bir yöneticiden çok holiganı andıran davranışları, yedek kulübesinden aldığı suyu tribünlere atması (Ki su, 8-9 yaşlarında bir kız çocuğunun başının hemen yanından geçti. İsabet etse daha büyük olaylar olabilirdi)… Olaylar sırasında sağ duyulu davranan Yeniköylü yönetici ve taraftarlara “Siz Yalova’ya gelmeyecek misiniz?” diye tehdit etmesi ve yerelfutbol.com adına görev yapan beni silkeleyip “Bunları yazacaksın” diyerek hakaret etmesi… Bu tür kişilerin yönetici kartı alıp da yedek kulübesinde oturması düşündürücü.

Maçın yıldızı: Yeniköyspor’dan Saruhan Karpuz

HABER-FOTOĞRAF: FERDİ ERDEM

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus