03 Aralık 2008 03:32

Yeşilovaspor gençleriyle mutluHABER-FOTO: YILMAZ AKTEPE

OKSPOR: 1 YEŞİLOVASPOR: 2 (B GENÇ)
İstanbul B Gençler Ligi’nde şampiyonluk yarışı veren Küçükçekmece Yeşilovaspor ile Kulaksız Okspor karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya Yeşilovaspor hızlı başladı ve 11. dakikada Fırat’ın attığı golle 1-0 öne geçti. Deplasmanda öne geçen yeşil-beyazlı takım rakibine göre daha iyi futbol sergilemeye başladı. 39’da Burak Yeşil-Beyazlılar’ın ikinci golünü atarak farkı ikiye çıkardı. İlk yarı bu skorla bitti.
İkinci yarıya daha iyi başlayan Okspor 60’da Burak’ın attığı golle farkı bire indirdi ve skor 2-1 oldu. Maç da bu skorla bitti.
Bu sonuçla Yeşilovaspor, oynadığı 11 maçta 8 galibiyet 3 mağlubiyet alırken, 24 puanla şampiyonluk yolunda bir engeli daha aşmanın sevincini yaşadı.

STAT: Kulaksız Ok
HAKEMLER: Erkut Uşak*** Alper Haç Kurniş*** Mustafa Ünal***
KULAKSIZ OKSPOR: Selim** Enis* Metin** Fırat** Hüseyin* Veli** Rıdvan* Sefa** Birol** Burak** Emre*
K. YEŞİLOVASPOR: Ferdi*** Hasan** Kadir*** Sertuğ*** Buğra** Okan*** Ramazan** (Eray*) Berk** Burak*** (Ertan*) Mustafa*** Fırat***
GOLLER: Burak (60) / Fırat (11), Burak (39)

K. YEŞİLOVASPOR: 5 GÜNGÖREN DOĞUŞSPOR: 3 (U14)
U-14 Ligi 5. Grupta lider Yeşilovaspor ile Güngören Doğuşspor Halkalı İFA Stadı’nda karşı karşıya geldiler.
İlk yarı müsabakaya hızlı başlayan misafir ekip G. Doğuşspor karşılaşmanın 6. dakikasında Samet Teke’nin attığı golle 1-0 öne geçti. Kalesinde erken golü gören Yeşilovaspor’un gençleri golün şokunu çabuk üzerilerinden atarak 10’da Oğuzcan’ın attığı golle beraberliği yakaladı: 1-1. 15’te Doğuşspor, Emre’nin attığı gole 2-1 öne geçti. Karşılıklı ataklar ve golle izleyenlere zevkli bir müsabaka seyrettirirken 22’de Yeşilovaspor Yunus’la tekrar bereberliği yakaladı. Karşılaşmanın 35. dakikasında Nejat Yeşilovaspor’un üçüncü golünü attı ve ilk yarının sonucunu belirledi: 3-2.
İkinci yarıya da hızlı başlayan G. Doğuşspor 53’te Samet Abidik’le üçüncü golü buldu ve müsabakada dengeler eşitlendi. Kalesinde golü gören Yeşilovaspor rakip kaleye yüklendi. Bu yüklenme sonucu 65’te Harun Küçükçekmece temsilcisini tekrar 4-3 öne geçiren golü attı. Karşılaşma bu sonuçla bitecek sanılırken, 70’te Nejat karşılaşmanın sonunu belirleyen golü attı: 5-3.
Yeşilovasporlu U14’ler oynadığı 11 maçta 9 galibiyet 2 beraberlik alırken yenilgisiz olarak 29 puanla en yakın takipçisi İFA Spor’un 3 puan önünde yer alıyor.

STAT: İFA
HAKEM: Erol Yıldız ***
KÜÇÜKÇEKMECE YEŞİLOVASPOR: Batuhan** (Umut*) Muhammet** Burak** Yusuf** (Burak*) Oğuzcan*** Furkan** Ahmet** Mustafa** (Eren*) Şahin** (Harun**) Yunus*** Nejat***
GÜNGÖREN DOĞUŞSPOR: Şafak* Murat* Ragıp* Erkan* Emirhan** Beşir* Uğur** Samet Aydın** Samet Teke* Mahsun* Emre **
GOLLER: 10dk oğuzcan,22.dk yunus,35 ve 70.dk Nejat,65.dk Harun/ 6.dk Samet Teke,15.dk Emre ve 53.dk.Samet Abidik.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus