Ümit YILMAZ

[email protected]
Diğer Yazıları

RAKİBE 14 GOL ATMAK SİZCE ETİK Mİ?


İstanbul Süper Amatör Ligde 2017-2018 sezonunda ilk hafta oynanan maçlarla sona erdi.
Genellikle gollü maçlara sahne olan ilk haftada bir sonuç vardı ki sahalarda pek de görülmeyen bir sonuçtu. Bir mücadele de bir takımın rakibini 14-0 yenmesi rakibine 14 gol atmanın etik olup olmadığı tartışmalarını da beraberinde getirdi.
Şimdi bazı arkadaşlarımız kadro kalitesi,yapılan yatırımlar bu sonucu doğurmuş olabilir diyebilir. Yüzde yüz haklılar. O konuda diyecek bir şeyimiz yok.

Asıl sormak istediğimiz rakibinin zayıf olmasından yararlanarak bir takımın rakibine 14 gol atması doğru mu?
Hadi 5 gol attın ve galibiyeti garantiledin.6.7. ....14. golü neden atıyorsunuz arkadaşlar.
Biraz empati yapmanızı rica ediyorum. Aynı durumda siz olsanız ve rakibiniz sizin zayıflığınızdan faydalanarak size 14 gol atsa. Nasıl bir psikolojiyle sahadan ayrılırdınız. Bu oyuncuların maçtan sonraki saatlerde yakınlarına ve arkadaşlarına maçın skorunu sorduklarında ne dediklerini düşündünüz mü?
Örneğin; Ahmet adında bir futbolcuya mahallede arkadaşı maçın sonucunu sorduğunda ne cevap vereceğini düşündünüz mü?
Sizce Ahmet arkadaşının yüzüne bakarak 14-0 yenildik diyebilmiş midir?

Maçı kazanan ekibi tabiki kutluyorum. Sahaya üç puan için çıktığınızdan zaten emindim. Bir emin olduğumda şuydu arkadaşlar. Bu maçı sizin kazanacağınızdan en az adım kadar emindim. Aynı takımla 100 defa oynasanız 100'ünü de kazanacağınızdan daha maça çıkmadan eminim. Peki nedir bu tatminsizlik. Nedir bu doymamazlık. Bir futbolsever olarak takımınızı severim. Bu yıl bir hazırlık maçınızı da izledim. Maşallah makine gibi takımınız var. Kesinlikle bu ligin üzerinde hatta Bölgesel Amatör Lig seviyesinde bir takım. Ama yaptığınız gerçekten olmadı arkadaşlar. Bu yaptığınızı hem doğru hemde etik bulmadım.

Bir söz de teknik direktörünüze. Sayın hocam siz rakibinize 14 gol atarak mutlu oldunuz mu? Belki de çok zor şartlarda lige katılan,belki bu sonuçtan sonra ligden bile çekilmeyi düşünecek olan rakibinize bir parça saygı duymanız gerekmiyor muydu?
Hadi ilk yarıyı 5-0 önde kapattınız. İkinci yarı adeta teslim olmuş rakibinize 9 gol daha neden attınız?
Diyebilirsiniz ki yarın başka bir takım çıksın o takıma da gerekirse 20 gol atarız. O bizim keyfimize kalmış.
Sadece herkesin merak ettiği soruyu soruyorum arkadaşlar.

ADETA TESLİM OLMUŞ RAKİBİNE 14 GOL ATMAK SİZCE ETİK Mİ?

Yazı: Ümit Yılmaz

PAYLAŞ

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus