Ümit YILMAZ

[email protected]
Diğer Yazıları

AĞIZ TADIYLA BİTİRELİM


İstanbul Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Ligde normal sezonda deyim yerindeyse artık son viraja girildi.

Gerçekten geçmiş yıllara nazaran çok zorlu ve çekişmeli bir sezon oldu. Çok sayıda iddialı ekip vardı bu sezon. Önemli harcamalar yaparak liglere katılan ekipler oldu. Mutlak şampiyonluk hedefi koyan çok sayıda takım vardı. Kimi bu hedefini tutturdu. Kimi ise hedefinin uzağında kaldı. Maalesef sezona bu çekişmeden ziyade saha olayları damgasını vurdu. Birçok maçta istenmeyen olaylar yaşandı. Kulüpler ve taraftarlar arasında ileriye dönük husumetler oluştu. Kulüpler ve taraftarlar adeta kanlı,bıçaklı oldu. Bunlar belki yanlış anlaşılan bir sözden,belki yanlış yapılan bir davranıştan kaynaklandı. Maalesef sporun bir oyun olduğu unutuldu.

Artık son haftalara girildi. Bari şu kalan 2-3 haftada başta taraftarlarımız olmak üzere kulüplerimiz sükünetini koruyabilse... Yeni husumetler,düşmanlıklar oluşmasa. Şu unutulmasın hiç bir şampiyonluk bir futbolcu kardeşimizin,bir hakem arkadaşımızın yada renklere gönül veren bir taraftarımızın bir damla kanından kıymetli değil. Sporun barış,dostluk,kardeşlik olduğunu asla unutmayalım. Dünya döndüğü sürece bu rekabetin süreceğini unutmayalım. Bir sene sonra yeniden karşılaşacağımızı unutmayalım. Bırakın sahanın içinde 22 kardeşimiz kozlarını paylaşsın. Sahada bir kazanan,bir kaybeden olsun. Alkışlarla uğurlayalım futbolcu kardeşlerimizi. Oynanan oyunun zevkini alalım sadece. Bu düşmanca tavırları devam ettirmeyelim.

Belki de bir sene sonra aynı formayı giyeceğimiz futbolcu kardeşimizle saha içinde kavga etmeyelim. Tribünleri gereksiz hareketlerle tahrik etmeyelim. Kaybetsekte dünyanın sonu olmadığını bilelim.

Yönetici arkadaşlarımız, rakiplerimizi dostça karşılayalım. Maçın sonucu ne olursa olsun dostça araçlarına kadar uğurlayalım. Düşman değil dost kazanalım. Her gittiğimiz sahada birlikte çay içeceğimiz dostlarımız olsun.
Büyük bir heyecanla başladığımız,aylardır mücadele ettiğimiz ligi kazasız,belasız kimsenin burnu kanamadan dostça ve kardeşçe ağız tadıyla bitirelim.

Yazı: Ümit Yılmaz

PAYLAŞ

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus