10 Eylül 2017 06:31

Vefaspor iki attı üç aldı

Yeşil-Beyazlılar Bağlarbaşıspor'u deplasmanda mağlup etti


Süper Amatör Lig 7.Grup 1.Hafta maçında Vefaspor,Bağlarbaşıspor'u 2-0 mağlup ederek yeni sezona 3 puanla merhaba dedi.

Yeni Sahra Stadı'nda sıcak hava altında oynanan ve kalabalık seyirci topluluğu tarafından takip edilen karşılaşmayı Sedat Etik-Selim Konukçu-Burak Aşık hakem triosu yönetti.

Bağlarbaşı penaltı kaçırdı
Maç neredeyse golle başlayacaktı.Üsküdar temsilcisi Bağlarbaşıspor maçın henüz 2.dakikasında tecrübeli Uğur Çolak penaltı vuruşunu bir diğer tecrübeli isim, kaleci Özgür Solak'a teslim etti. Hakemlerimizin penaltı atışları sırasında kalecilerin çizgi ihlaline artık gerektiği kadar önem vermediklerini dün Yenisahra Stadı'nda kullanılan 3 penaltı atışı sonrasında kanaat getirdik desek yeridir. 

Maça aşırı hırslı başlayan Bağlarbaşıspor'un bu baskısını 15.dakikadan itibaren kıran ve karşılaşmada dengeyi kuran hatta bir adım öne çıkmayı başaran Yeşil-Beyazlılar özellikle orta sahanın göbeğinden kanatlara servis edilen paslarla gol aradı.Bunda teknik ekibin erken oyuncu değişikliğinin de payı vardı.(Hüseyin Toka -Mehmet Yılmaz). Bağlarbaşıspor orta saha ve kanat oyuncularının gününde olmaması,topu olumlu kullananamaması sonucunda Vefaspor'un oyunu istediği gibi yönlendirmesine sebep oldu. Öyle ki maçın toplam 5-6 dakikasında Vefaspor'un kalecisi Özgür Solak orta saha çizgisinden arkadaşlarını yönlendiriyordu.

Penaltı verildi, saha karıştı

Karşılaşmanın ilk devresinin uzatma dakikasında hakem ile yan hakemin iyi süzemediği bir pozisyonda,Vefasporlu futbolcuların da cümbür cemaat hakeme baskı yaratttığı bir ortamda penaltı kararı çıktı. Bordo-Beyazlı Akın Yavuz'un Vefalı Hüseyin Kaya'yı düşürdüğünü hükmettiği  pozisyonda hakem beyaz noktayı gösterdi. Akın'ın Yerel Futbol'a yaptığı açıklamada Hüseyin'in topu ezmesi sonucunda düştüğünü iddia ettiği tartışmalı pozisyon sonrasında atışı kullanan Aytaç Şahinkaya kaleci ve topu ayrı köşelere göndererek santrası bile yapılmayan bir gole imza attı. Karşılaşmanın ilk devresinin kaderini ilk ve son dakikada kullanılan penaltı vuruşları belirlemiş oldu.

Vefa gözdağı verdi

Maçın ikinci yarısında ise ne yaptığını bilen bir Vefaspor ile bir türlü organize olamayan bir Bağlarbaşıspor izledik.Vefaspor henüz sezon başı olmasına rağmen sahaya kadro beceri ve tecrübesini yansıtarak zorlanmadığı bir oyun çıkardı. Fatih ekibi, Yasin Sakaloğlu'nun 67.dakikada attığı golle de 2-0 öne geçmeyi bildi.Bağlarbaşı'nın ilk 15 dakika süren pozitif futbol ve saha içi şablonunun yerini bulmayan paslar ile dağınık bir yapıya bırakmasında Vefaspor'un sert ve yerinde müdahalelerinin de payı vardı. 

Vefasporlu futbolcuların maçın 70.dakikasına kadar aleyhlerine çalınan her düdük sonrasında maçın hakemi Sedat Etik'e itirazda bulunmaları ve bu itirazlar karşısında Etik'in Vefalı futbolculara karşı sınırsız tolerans tanıması,maç sonunda ise Vefaspor'dan hediye top istemesi dünkü yönetim şeklinden aklımızda kalanlar...

Neden 70.dakikaya kadar derseniz,çünkü bu dakikada hakemin Bağlarbaşıspor futbolcusu Sezer Temel ile kafa kafaya verip sert bir tartışma yaşaması ve bu tartışmaya Bağlarbaşıspor tribünlerinin de istenmeyen sözlerle müdahil olması... Bu dakikadan sonra, her düdüğe itiraz eden Vefasporlu futbolcuların ağzını bıçak açmaması da ilginç bir detaydır.Vefaspor gibi bu grubu kolay geçecek güce sahip bir takımın bu tür polemiklere girmesine bence gerek yok. 

BAĞLARBAŞISPOR:0 - VEFASPOR:2
STAD:Yeni Sahra Stadı
HAKEMLER:Sedat Etik-Selim Konukçu-Burak Aşık 
SAHA KOMİSERİ:Sevgi Yalçın
SAĞLIK GÖREVLİSİ:Remzi Kanan

BAĞLARBAŞISPOR:Engin Alman,Uğur Çolak,A.Akın Yavuz,Atakan Köroğlu,Onur Yücel,M.Sezer Temel(M.Mehmet Boyra),Muhammet Gürdap(Muhammet Ertaş) ,Selahattin Uyan( Abdülkadir Akpınar),Altuğ Ceceli,Kenan Şahin,Ali Koçak
Yedekler:Fırat Örs,Sefa Yalçın,Oğuzcan Akpulat,Kadir Karabul
Teknik Sorumlu:Özcan Çerlik
VEFASPOR:Özgür Solak,Bilal Kara,Fahrettin Erdem,Barış Keserci,Burak Korkakçı,M.Hüseyin Toka(Mehmet Yılmaz), Hüseyin Kaya,M.Ali Gezgin,Yasin Sakaloğlu(Ö.Faruk Kaya), Aytaç Şahinkaya(Hüseyin Çimrin),Ozan Can
Yedekler:Burak Kırömeroğlu,N.Cem Avcı,Salim Çınarlık,Serkan Özbay
Teknik Sorumlu:Adnan Keskin
GOLLER:Aytaç Şahinkaya (dk.45+2),Yasin Sakaloğlu(dk.67)
SARI KARTLAR:M.Sezer Temel (Bağlarbaşıspor) Özgür Solak,Yasin Sakaloğlu,Mehmet Yılmaz,M.Ali Gezgin(Vefaspor)

HABER-FOTOĞRAF:ARİF DOĞAN

 

 

 

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus