20 Aralık 2011 11:37

Vefa Başkanı Mesut Gülbaran; Bu takım Bölgesel Amatör Lige çıkacak


 
Bu akşam saatlerinde Teknik Direktör Kamuran Gazi’nin istifasından sonra Yerel Futbol Sitesine bir demeç veren ülkemizin en köklü Kulüplerinden Vefa Spor Kulübünün Başkanı Mesut Gülbaran, hem Kamuran Gazi’nin görevden ayrılması hakkında hem de Vefa’nın sezonun geri kalan maçlarında nasıl bir yol izleyeceği hakkında önemli açıklamalar yaptı.Kamuran Gazi’yi çok severim
Vefa Spor Kulübü Başkanı Mesut Gülbaran, Kamuran Gazi’nin istifasını Yerel Futbol Sitesinden öğrendiğini, Kamuran Gazi ile tanışıklığının ve dostluklarının çok eskilere dayandığını ve Kamuran Hocayı çok sevdiğini ifade ederken, “Bugün istifa etmesi doğru olmadı. Biz ona git demedik, ancak Kamuran Gazi istifa etmeyi tercih etti” dedi.

En kritik maçlarda hep mağlup olduk
Bu sezon olağanüstü bir kadro kurduklarını söyleyen Başkan, “biz Yönetim Kurulu olarak Vefaspor’un başarılı olması için her şeyi yapıyoruz. Hiçbir sorunumuz yok, Ligin en iyi kadrosunu kurduk, tüm vazifelerimizi eksiksiz yerine getirdik. Her maç öncesi futbolcularımıza ekstra prim verdik, en iyi otellerde kampa girdik, mağlup olduğumuz Kuştepespor maçı öncesinde tam 30 bin TL para dağıttım, ancak Kuştepe maçında yine de mağlup olmak bize yakışmadı. Bu takıma 3 mağlubiyet yakışmadı. Bir de Kuştepespor maçında iki futbolcumuz kırmızı kart gördü, burada bir hata var. Bu hatalar 100 yılı aşkın tarihi olan Vefaspor’un futbolcularına yakışmıyor. Ancak biz bu takımı Bölgesel Amatör Lige çıkartmak için elimizi taşın altına sokmaya devam edeceğiz. Yarın Zara Ekinli ile deplasmanda çok önemli bir maçımız var, yarın da ekstra prim vereceğiz, miktarı da 15 bin TL’dir. Bu maçı kazanmak zorundayız. Bizim amacımız bir üst lige terfi etmek, bize yakışan da bu olmalı” dedi.


3 oyuncu alacağım
Başkan Gülbaran, Ocak ayındaki transfer döneminde bir forvet, iki de orta saha olmak üzere 3 oyuncu alacaklarını belirtirken, “ben büyük Vefa Camiasına söz verdim, bu takımın yeri burası değildir. Takviye gerekirse onu da yapacağım. Hiçbir masraftan kaçınmayacağız. Tek bir amacımız vardır, büyük Vefa’yı en kısa zamanda Profesyonel Liglerde görmek” dedi.

Yarın bazı Teknik Direktörler gelecek
Kamuran Gazi’nin istifasının ardından yarın ki Zara Ekinli maçına takımı Benhur Babaoğlu’nun çıkartacağını söyleyen Başkan Gülbaran, “Benhur bizim evladımız, ilerleyen yıllarda çok başarılı bir Teknik Direktör olacak, bundan eminim, Benhur’da bu ışığı görüyorum. Yarın ki maçı da kazanacağından eminim. Lakin Vefaspor’un başında şu andan itibaren çok tecrübeli, kendisini kanıtlamış, başarılı bir Teknik Direktör görev yapacak, yarınki maçımıza 4 Teknik Direktör gelecek, takımı görecekler, futbolcular da yarınki maçta kendilerini göstermek durumundalar. Futbolcular bana söz verdiler, yarın kazanacaklar, sonra da kazanacaklar, daha sonra yine kazanacaklar, Benim Kulübüm iyi şeyleri sonuna kadar hak ediyor. Vefa takımı her şeyin en iyilerine layıktır, Teknik Direktörlerin de en iyisi ile anlaşacağız.


HABER: BURAK KURTULUŞ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus